Formule 1

Charles Leclerc verklapt mogelijk Ferrari-geheim

Door Bas Kaligis30 september 2026 · 05:43 uur2 min lezen
Charles Leclerc verklapt mogelijk Ferrari-geheim
🏁 DIT WEEKEND Gulf Air Bahrain Grand Prix in Malaysia · tijdschema, livetiming en uitslagen in het Racecenter →

Ferrari-coureur Charles Leclerc heeft na de Grand Prix van Azerbeidzjan mogelijk meer over zijn power unit verteld dan de bedoeling was. Een Ferrari-medewerker naast hem keek bezorgd en schudde het hoofd.

Leclerc werd vierde en kreeg na afloop de vraag welke motor in zijn SF-26 zat: de ADUO1 of de ADUO2. "Ik had de nieuwste versie", zei hij tegen de Italiaanse televisie, waarmee hij de ADUO2 bevestigde. Hij keek opzij, draaide zich glimlachend weer naar de microfoon en zei: "Ik weet niet of ik nu iets zeg wat niet mag."

Voor het weekend was het de vraag of Leclerc een gridstraf zou krijgen, omdat hij mogelijk een extra motor nodig had. Hij crashte in de openingsfase van de Grand Prix van Italië zwaar in de Parabolica en reed daarom in Madrid met een oudere motor, terwijl Ferrari de schade onderzocht. Voor Bakoe bleek de motor uit Monza toch weer bruikbaar. Dat is de ADUO2, de tweede upgrade van de power unit die Ferrari via het ADUO-reglement van de FIA mocht doorvoeren.

George Russell boekte met Mercedes een start-finishzege. Max Verstappen en Isack Hadjar bezorgden Red Bull een dubbel podium. Leclerc verloor bij de start een plek aan Oscar Piastri. "Dat was waarschijnlijk het enige wat we vandaag veel beter hadden kunnen doen", zei hij. "Daarna hadden we gewoon geen pace. Tegen Red Bull was verdedigen heel lastig, omdat we op het rechte stuk te langzaam zijn."

Bij de constructeurs staat Ferrari nog tweede, met 72 punten voorsprong op McLaren en 115 op Red Bull. "Ik denk niet dat deze baan onze auto bijzonder goed ligt", zei Leclerc. "Maar McLaren en Red Bull hebben met hun recente upgrades een stap gezet die wij niet hebben gezet. Daar moeten we op reageren, want als je nu pace verliest, haal je dat later heel moeilijk terug."

"We hebben een paar dingen op komst", zei Leclerc. "Of dat genoeg is om het gat te dichten, is een tweede vraag, want we weten ook niet wat de anderen nog in petto hebben. Maar we hebben zeker een paar zaken die ons vooruit moeten helpen."

B
Bas Kaligis
Redactie RaceXpress
Meer over F1→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×