Charles Leclerc over een van de lastigste momenten als Formule 1-coureur

Ferrari-coureur Charles Leclerc noemt de chaotische minuten op de grid vlak voor de start 'een van de moeilijkste dingen' in de Formule 1.
Waar atleten in andere sporten vlak voor de wedstrijd worden afgeschermd, staan Formule 1-coureurs vanaf het moment dat ze de paddock betreden in de schijnwerpers. Dat bereikt een hoogtepunt op de startgrid, waar camera's, sponsors, beroemdheden en fans allemaal om aandacht vragen.
"Naar de grid rijden is een van de moeilijkste dingen in onze sport", vertelde Leclerc. "We doen twee of drie ronden naar de grid, stoppen, stappen uit. Dan heb je ongeveer twintig minuten om met de engineers te praten en de laatste briefing te doen voordat je weer instapt."
Juist in die minuten moet de achtvoudig racewinnaar alle informatie voor de race verwerken. "Er staan duizenden mensen, sponsors, soms fans die foto's willen en een praatje. Maar op dat moment zit mijn hoofd vol met alle informatie die ik nodig heb voor de hele race. Het is essentieel om in mijn eigen bubbel te blijven, en dat is het moeilijkst."
Leclerc, inmiddels in zijn negende seizoen, moest zijn aanpak flink bijstellen na de overstap vanuit de Formule 2. "In de Formule 2 kent niemand je. Je hele carrière verloopt in stilte, je stapt in de auto en dat was het. Dan kom je in de Formule 1 en staan er honderdduizenden mensen om je heen."
"Dat was heel moeilijk in de eerste races", aldus Leclerc. "Je past je uiteindelijk aan alles aan, maar dit blijft bijzonder lastig."
Donderdag, vrijdag en zaterdag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Baku. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Lewis Hamilton neemt opvallend standpunt over terugkeer F1 naar Midden-Oosten

David Coulthard waarschuwt Williams voor gevolgen als B-spec tegenvalt

Sky Sports F1-analist Jamie Chadwick uit kritiek op Antonelli na crash: “Het is alles of niets”

