Formule 1

Charles Leclerc opgelucht na eerste podium 2025: “Echt alles gemaximaliseerd”

Uitgegeven door Frank Korsel • 20 april 2025 18:59

Charles Leclerc mocht in Jeddah voor het eerst dit seizoen een tripje nemen naar het podium. De Ferrari-coureur eindigde als derde achter Oscar Piastri en Max Verstappen en sprak van een geslaagde zondagavond. De Monegask reed lange tijd in de luwte, maar reed een verbluffend tempo, dat hem verzekerde van het eerste podium voor Ferrari in 2025.

Ferrari Charles Leclerc Jeddah

Na enkele lastige Grands Prix voor Ferrari, zat het team uit Maranello er dit weekend ietsje beter bij. Geholpen door Mercedes dat niet al te sterk was en Lando Norris die vanaf de tiende positie moest komen, profiteerde Leclerc optimaal.

“Ik ben erg tevreden. We hebben echt alles gemaximaliseerd. Het was geen gemakkelijke race, maar we hebben goed werk geleverd als team. Dit is precies het resultaat dat we nodig hadden.”

Leclerc begon op mediums en bleef lang buiten, waardoor hij in de slotfase versere harde banden tot zijn beschikking had. Eerst ging hij voorbij aan George Russell, later weerhield hij Lando Norris.

Het podium voelt als een beloning voor het harde werk van de afgelopen maanden. Toch is er nog genoeg werk te verzetten voor Ferrari: “We moeten blijven pushen. Er zijn updates op komst, die de auto hopelijk beter maken.”

 

MEER NIEUWS...
P1 Travel - Bezoek je droomevenement!

Babe-box

Xtra

COLUMNS