Charles Leclerc emotioneel na verliezen kampioenschap: “We hebben echt alles gegeven”
Uitgegeven door Frank Korsel • 8 december 2024 15:12
Charles Leclerc heeft alles, maar dan ook alles gegeven om ervoor te zorgen dat Ferrari het constructeurskampioenschap kon opstrijken, maar uiteindelijk mocht het niet baten. De Monegask kwam vanaf P19 en reed knap naar P3, maar uiteindelijk was het niet genoeg om McLaren achter zich te houden in het constructeurskampioenschap. Na de race reageerde Leclerc uitermate terneergeslagen. Het verlies valt hem zwaar.
Na een tegenvallende kwalificatie én een gridstraf, moest Leclerc de laatste race van het jaar aanvangen vanaf P19. Na één ronde had Leclerc al elf(!) posities goed gemaakt: "Ik wist dat ik heel agressief moest zijn, dus in ronde 1 nam ik alle mogelijke risico's om zoveel mogelijk plaatsen te winnen en een goede positie te hebben voor de rest van de race.”
"Helaas begonnen we te ver achter om beter te doen dan wat we deden. Ik denk dat we het maximale hebben gedaan. Het doet pijn als een seizoen zo dicht op elkaar zit tot het einde.”
"Het was een harde klap op vrijdag en we hebben alles gegeven en we zijn net tekortgeschoten”, begint Leclerc over de zware gridstraf. “Het is jammer, maar we hebben echt alles gegeven.”