Budgetplafond 2021-2025 niet zo radicaal als kleine teams hoopten: "175 miljoen dollar per jaar"
De FIA heeft een plan gepresenteerd aan de F1-teams om tijdens de seizoenen 2021 t/m 2025 een budgetplafond van 175 miljoen dollar te hanteren. Dat meldt het Duitse Auto, Motor und Sport op basis van bronnen. De teams praten al maanden over het budgetplafond om de enorme verschillen te verkleinen, maar een budget van 175 miljoen dollar is niet zo radicaal als veel teams hadden gewild.
Mercedes-teambaas Toto Wolff dacht al aan alternatieve uitgaven. "We kunnen een deel van onze mensen voor externe projecten inzetten. Onze windtunnel bijvoorbeeld wordt al door verschillende klanten gehuurd. Die business kunnen we uitbesteden."
Renault-teambaas Renault Abiteboul was minder te spreken over het plan. "Dit is geen nieuwe start. Het plan was dat alle teams winstgevend zouden zijn. Dat is het niet voor de privéteams. Een klein team mag van Liberty Media 100 miljoen dollar uit de grote pot verwachten. Daarna moet het zo'n 150 miljoen aan sponsors vinden om winst te genereren."
Twee keer per week het belangrijkste autosportnieuws – en elke ochtend tijdens een raceweekend.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

GTWC-baas dankt Max Verstappen voor grote publieke belangstelling in Portimão: "Zonder Max hadden we hier weinig toeschouwers gehad"

De nieuwe rechterhand van Max Verstappen neemt binnenkort het werk van GianPiero Lambiase over

‘King of the Monsters’, Godzilla in Formula One

