Laatste nieuws
Goeduitgevoerde pitstop en strategie van het Audi Revolut F1 Team maakte het verschil: "Vanuit strategisch oogpunt zou..." ENTRY LIST - GT World Challenge komt naar Zandvoortse duinencircuit voor bomvol raceweekend met sterke Nederlandse inbreng + TIJDSCHEMA Misano een race om snel te vergeten! Zonta van den Goorbergh en Momoven Idrofoglia RW Racing richten vizier op de Red Bull Ring Flinterdunne overwinning op de Nordschleife: Schubert Motorsport wint fotofinish in NLS8 MotoGP: Wie had dat gedacht? 102 punten achterstand, zeven races geleden! En nu? Marc Márquez is de leider! Opmerkelijke uitspraak van F1-insider: "Ik kijk graag data! Lance Stroll net zo snel als Fernando Alonso" Morris en Flynt Schuring schrijven Nederlandse autosporthistorie op Nordschleife: "Geweldig om te winnen en samen op het podium te staan" Goeduitgevoerde pitstop en strategie van het Audi Revolut F1 Team maakte het verschil: "Vanuit strategisch oogpunt zou..." ENTRY LIST - GT World Challenge komt naar Zandvoortse duinencircuit voor bomvol raceweekend met sterke Nederlandse inbreng + TIJDSCHEMA Misano een race om snel te vergeten! Zonta van den Goorbergh en Momoven Idrofoglia RW Racing richten vizier op de Red Bull Ring Flinterdunne overwinning op de Nordschleife: Schubert Motorsport wint fotofinish in NLS8 MotoGP: Wie had dat gedacht? 102 punten achterstand, zeven races geleden! En nu? Marc Márquez is de leider! Opmerkelijke uitspraak van F1-insider: "Ik kijk graag data! Lance Stroll net zo snel als Fernando Alonso" Morris en Flynt Schuring schrijven Nederlandse autosporthistorie op Nordschleife: "Geweldig om te winnen en samen op het podium te staan"
Formule 1

Alex Albon gefrustreerd door Williams: "Ik kan niet eens echt rijden"

Door Celine Boerboom10 augustus 2026 · 12:00 uur2 min lezen
Alex Albon gefrustreerd door Williams: "Ik kan niet eens echt rijden"

Alex Albon heeft zich openhartig uitgelaten over de moeizame eerste seizoenshelft van Williams. De Thaise Brit erkent dat het team inmiddels weet waar de problemen van de auto vandaan komen, maar waarschuwt dat een oplossing niet van de ene op de andere dag gevonden zal zijn.

Williams begon 2026 met hoge verwachtingen na een sterk 2025, maar is inmiddels teruggezakt naar de negende plaats in het constructeurskampioenschap. Volgens Albon kampt de FW47 met fundamentele tekortkomingen. "We kennen de zwakke punten van de auto en weten welke richting we op moeten. Ik denk dat het team in de fabriek harder werkt dan ooit om deze fundamentele problemen aan te pakken."

Hoewel Williams voor de Grand Prix van Azerbeidzjan een groot updatepakket heeft gepland, verwacht Albon niet dat daarmee alle problemen direct verdwijnen. "Of alles in Baku opgelost is? Dat betwijfel ik. Dat updatepakket is al lange tijd geleden gepland." Volgens de Williams-coureur zit het probleem dieper dan alleen een paar nieuwe onderdelen. "Ik denk dat we de juiste dingen doen om weer competitief te worden. Het is jammer dat we überhaupt in deze situatie zitten, maar ik geloof wel dat we de juiste weg zijn ingeslagen."

De grootste frustratie zit voor Albon echter achter het stuur. Hij heeft naar eigen zeggen niet eens de mogelijkheid om op de limiet te rijden. "Eerlijk gezegd is het ontzettend frustrerend, want ik kan niet eens echt rijden. Het team krijgt niet het beste uit mij, omdat ik de auto constant onder de limiet moet houden." Daarmee doelt hij op de onvoorspelbare eigenschappen van de Williams, waardoor hij voortdurend marge moet houden in plaats van vol aan te vallen.

Ondanks de teleurstellende resultaten blijft Albon vertrouwen houden in het project. Toch beseft hij dat het nog geruime tijd kan duren voordat Williams weer de aansluiting vindt met het middenveld. Volgens de coureur is het begrijpen van de problemen één ding, maar ze daadwerkelijk oplossen blijkt een veel grotere uitdaging.

Lees hier meer over de Formule 1!

C
Celine Boerboom
Redactie RaceXpress
Meer over F1
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×