Alain Prost-vertolker verliet McLaren voor rol in Senna-serie
Uitgegeven door Bas Kaligis • 1 december 2024 11:03
Matt Mella heeft ontslag genomen bij McLaren om de rol van Alain Prost te kunnen spelen in de nieuwe Netflix-serie over Ayrton Senna.
De acteur werkte in 2021 en 2022 als Franstalige presentator voor McLaren, maar moest het team verlaten toen hij werd gecast voor de rol van de viervoudig wereldkampioen in de nieuwe serie.
Volgens Entertainment Weekly kreeg Gabriel Leone, die Senna speelt, unieke toegang tot het privéarchief van de Braziliaanse coureur. Hij kon onder meer luisteren naar opgenomen telefoongesprekken uit de jaren '80.
Leone vond het een uitdaging om de stem van Ayrton Senna na te bootsen: "Hij had een veel hogere, meer nasale stem dan ik. Ik wist hoe belangrijk het zou zijn om daar zo dicht mogelijk bij in de buurt te komen. Er zijn behoorlijk wat ruzies tussen ons in de serie. Na een van die scènes zeiden we tegen elkaar: 'Jezus, dat klonk gewoon als wij die tegen elkaar schreeuwden.'"