Adrian Newey liet deal met Ferrari afketsen, door het uitlekken van overeenkomst
'Newey belde Ferrari af na uitlekken van akkoord'
Adrian Newey was bijna overgestapt naar Ferrari F1, zo is bekend geworden. In juni kondigde de technische chef aan dat hij uit de frontlinie terug stapte. De Brit staat bekend als de beste engineer in de Formule 1.
De Red Bull-man ging vervolgens werken voor het nieuwe ‘Advance Technology Centre’ van de energiedrankenfabrikant, om andere projecten buiten de Formule 1 op te pakken. Inmiddels heeft Red Bull het eerste project van haar medewerker bekend gemaakt, om een jacht met Ben Ainslie voor de America’s Cup te ontwikkelen. In een verklaring lieten Red Bull en Ben Ainslie weten: “Ben Ainslie Racing is blij om samen te gaan werken met Red Bull Advanced Technologies.”
Het Russiche Championat claimt echter dat Red Bull Adrian Newey dit jaar bijna kwijt was. Het artikel zegt dat de Brit al ‘handen had geschud’ met de vertrokken president Luca di Montezemolo voor een komst in 2015 en verder. Het rapport zegt: “De overeenkomst werd gelekt naar de Italiaanse pers en Newey beschouwde het als een voorbeeld van hoe politiek Ferrari is en hij informeerde Luca dat de deal niet door ging.”
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Austin. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Charles Leclerc verbaasd na misgelopen winst in Austin: “Daar hadden we niet op gerekend”

Antonelli wint in Austin en kan titel in Mexico binnentikken: “We zijn heel dichtbij”

Verstappen niet tevreden met derde plek in Austin: “Om de een of andere reden werkte het niet”

