Laatste nieuws
• Jaap van Lagen sluit seizoen af met vijftiende podiumplek: "Ik zat te wachten op een serieuze fout, maar die kwam niet"• Russell en Leclerc sprintkampioenen in '26: waar eindigde Verstappen in dit fictieve klassement?• V-Max, DNRT en PureDriving slaan handen ineen voor terugkeer in 2027 van de Paasraces op Circuit Zandvoort• FIA grijpt in met strengere regels tegen mogelijke sluiproutes rond budgetplafond vanaf 2027• Max Verstappen over de staat van het asfalt in Austin: "Ik moet na dit weekend waarschijnlijk een nieuwe ruggengraat bestellen"• Lando Norris wacht op duidelijkheid over Formule 2-plannen met eigen raceteam 'LN4 Fusion'• Formule E-baas hoopt Max Verstappen te overtuigen met nieuwe Gen4-auto: "Ik zou hem heel graag in de auto zien"• Jaap van Lagen sluit seizoen af met vijftiende podiumplek: "Ik zat te wachten op een serieuze fout, maar die kwam niet"• Russell en Leclerc sprintkampioenen in '26: waar eindigde Verstappen in dit fictieve klassement?• V-Max, DNRT en PureDriving slaan handen ineen voor terugkeer in 2027 van de Paasraces op Circuit Zandvoort• FIA grijpt in met strengere regels tegen mogelijke sluiproutes rond budgetplafond vanaf 2027• Max Verstappen over de staat van het asfalt in Austin: "Ik moet na dit weekend waarschijnlijk een nieuwe ruggengraat bestellen"• Lando Norris wacht op duidelijkheid over Formule 2-plannen met eigen raceteam 'LN4 Fusion'• Formule E-baas hoopt Max Verstappen te overtuigen met nieuwe Gen4-auto: "Ik zou hem heel graag in de auto zien"
Formule 1

Adrian Newey: "Hij was na de race in Montreal radeloos"

Door Casper Bekking5 januari 2012 · 12:09 uur1 min lezen
🏁 DIT WEEKEND MSC Cruises United States Grand Prix · tijdschema, livetiming en uitslagen in het Racecenter →

Adrian Newey verwacht dat Sebastian Vettel komend jaar nog sterker voor de dag zal komen en heeft geleerd van de gemaakte fouten in 2011. De Red Bull F1-coureur werd op overtuigende wijze wereldkampioen en domineerde het gehele jaar. De jonge Duitser maakte weinig fouten maar volgens de topontwerper zal hij er alles aan doen om komend jaar geheel foutloos rond te rijden.

“Het enige dat ik kan zeggen is dat Seb een zeer heldere jongeman is die zeer gemotiveerd is en probeert alles te begrijpen van zowel zijn auto als zijn eigen presteren. En als hij een fout maakt, wat menselijk is, dan probeert hij daar van te leren”, aldus Newey tegenover het Britse magazine Autosport. “Hij zal alles wat hij dit jaar heeft gedaan zorgvuldig analyseren en proberen te verbeteren. Een voorbeeld: hij was na de race in Montreal radeloos omdat hij de gehele race had gedomineerd maar in de laatste ronde werd verslagen. We moeten allemaal eerlijk zijn. Als team hebben we ons lesje geleerd. Ik was boos op mezelf dat we niet voldoende actie ondernamen in kritieke delen van de race. We hadden mogelijk wat meer kunnen doen tijdens de rode vlag en we hadden meer kunnen zeggen over de progressie van Jenson in de laatste ronden. Van deze kleine dingen moet je proberen te leren.”

C
Casper Bekking
Redactie RaceXpress
Meer over F1→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×