VIDEO: Toyota eist eerste wereldtitel sinds haar terugkeer in Interlagos voor zich op
Waar Mercedes oppermachtig was in de Formule 1, was Toyota dat dit jaar in het World Endurance Championship. Van de acht wedstrijden won het Japanse merk vijf races.
Op het Circuit de la Sarthe leek het team uit Keulen op weg naar de overwinning, maar de techniek in de Toyota TS040 Hybrid liet het team bij beide auto’s in de steek. Hierdoor ging de overwinning tijdens de 24 uur van Le Mans wederom naar Audi. In Austin kon het Duitse merk ook nog winnen en in Brazilië moest de overwinning aan Porsche gelaten worden.
Het zorgde er voor dat Anthony Davidson en Sebastien Beumi zich in Bahrein tijdens de voorlaatste wedstrijd al wereldkampioen mochten noemen. De constructeurstitel liet nog even op zich wachten, maar in de laatste race van het seizoen werd deze ook voor het eerst sinds de terugkeer in 2012 naar Japan gebracht.
In de onderstaande video zijn de hoogtepunten van Toyota op Interlagos tijdens de laatste wedstrijd terug te zien. Waar het Japanse merk de titel bij de constructeurs voor zich opeiste.
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Austin. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

LINE-UP: Genesis Magma Racing maakt rijders voor 2027 bekend - Cyril Abiteboul kiest voor continuïteit

Aangepaste puntentelling LMGT3 vanaf 2027: beide auto's tellen mee voor teamtitel

Toyota voor een zware opgave nu de strijd om de wereldtitel tussen de twee beide auto's gaat





