Laatste nieuws
• OFFICIEEL: Na verlenging Max Verstappen, nu ook meerjarige deal Oracle Red Bull Racing en Laurent Mekies!• Quinn Janssen laat Nederlandse leeuw brullen in Valencia en pakt Junior-titel Tillotson: "Voelde echt ongelooflijk"• ENTRY LIST - Max Verstappen wacht loodzware GT-proef tussen ervaren specialisten tijdens spectaculaire seizoensfinale in Portimão• McLaren onderzoekt ongebruikelijke lekke band van Oscar Piastri in Singapore• LINE-UP Van Amersfoort Racing: Yevan David sluit zich aan bij VAR voor FIA Formule 3-seizoen 2027• Belcar Endurance Championship 2026: titelstrijd op alle fronten tijdens seizoensfinale op Circuit Zolder• Carlos Sainz: "Ik heb het gevoel dat ik een sterke triple-header achter de rug heb sinds de introductie van het nieuwe pakket"• OFFICIEEL: Na verlenging Max Verstappen, nu ook meerjarige deal Oracle Red Bull Racing en Laurent Mekies!• Quinn Janssen laat Nederlandse leeuw brullen in Valencia en pakt Junior-titel Tillotson: "Voelde echt ongelooflijk"• ENTRY LIST - Max Verstappen wacht loodzware GT-proef tussen ervaren specialisten tijdens spectaculaire seizoensfinale in Portimão• McLaren onderzoekt ongebruikelijke lekke band van Oscar Piastri in Singapore• LINE-UP Van Amersfoort Racing: Yevan David sluit zich aan bij VAR voor FIA Formule 3-seizoen 2027• Belcar Endurance Championship 2026: titelstrijd op alle fronten tijdens seizoensfinale op Circuit Zolder• Carlos Sainz: "Ik heb het gevoel dat ik een sterke triple-header achter de rug heb sinds de introductie van het nieuwe pakket"
Nieuws

Toyota past line-up aan voor het World Endurance Championship

Door Wim Boekel13 februari 2014 · 15:16 uur1 min lezen
Toyota past line-up aan voor het World Endurance Championship

Toyota heeft de line-up aangepast voor het World Endurance Championship van 2014. Nicolas Lapierre deelde sinds 2012 de auto met Alexander Würz en Kazuki Nakajimi. Met ingang van dit jaar gaat hij rijden in de nummer 8-auto met als teamgenoten Anthony Davidson en Sebastien Buemi.

Dat betekent dat Sephane Sarrazin overstapt naar de nummer 7 Toyota TS040 Hybrid, waar hij dus teamgenoot wordt van Alexander Würz en Kazuki Nakajima. In een verklaring liet het team uit Keulen weten dat de verandering is doorgevoerd om de kans op succes te vergroten. De oorspronkelijke line-up kwam voort uit het contracteren van de coureurs. Het drietal Würz, Lapierre en Nakajima waren de eersten die tekenden voor Toyota en kwamen daarmee in de nummer 7-auto. Davidson, Sarrazin en Buemi waren aangetrokken voor de nummer 8-auto, welke in 2012 alleen uitkwam tijdens de 24 uur van Le Mans.

De lengte van de coureurs zou de reden zijn geweest voor deze aanpassing. Toyota maakt haar programma voor 2014 en de Toyota TS040 Hybrid bekend op Paul Ricard tijdens de officiële WEC-testdagen.

W
Wim Boekel
Redactie RaceXpress
Meer over Autosport→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×