Nieuwe Toyota enduranceracer doorstaat eerste test op Paul Ricard

Toyota’s nieuwe bolide voor het World Endurance Championship heeft deze week haar eerste kilometers gemaakt. De nieuwe coupé, welke volgens de 2014 LMP1-regels is gebouwd, reed afgelopen dinsdag op het circuit van Paul Ricard haar eerste ronden in handen van Alexander Würz.
Uiteindelijk hebben zowel de Oostenrijker als Anthony Davidson de auto drie dagen getest. De TS040 kwam volgens een woordvoerder van het team zonder problemen door de shakedown, waarover werd gezegd: “Het was de beste roll-out sinds onze terugkeer in het endurance racen in 2012.”
De nieuwe auto krijgt de naam TS040 Hybrid mee. De bolide wordt aangedreven door een V8 atmosferische motor en heeft zowel aan de voor- als achterwielen een energy recovering system, welke niet op de oude bolide, de TS030 Hybrid, aanwezig was. Na deze roll-out zal Toyota nog verdere tests houden in de Algarve en op het circuit van Aragon, waarna de auto in maart haar debuut maakt tijdens de officiële WEC-test op het circuit van Paul Ricard.
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Austin. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

De strijd om de FIA WEC-titels gaat komend weekend verder op het Circuit de Barcelona-Catalunya

Alex Quinn maakt promotie naar de Peugeot 9X8: "Een droom die uitkomt”

OFFICIEEL: Mike Conway, teamgenoot Nyck de Vries, stopt aan het einde van het seizoen bij Toyota





