Autosport Internationaal Toerwagens • FIA WEC - Le Mans

IDEC Sport trekt zich terug voor de 24 uur van Le Mans: "Het is hartverscheurend"

Uitgegeven door Wim Boekel • 20 augustus 2021 12:28

De auto van IDEC Sport met het startnummer 17 heeft zich teruggetrokken voor de 24 uur van Le Mans. Het team heeft twee crashes binnen een week gehad. Met de tweede crash in de Dunlop Curves tijdens de vrije training is de auto dusdanig beschadigd geraakt dat het de rest van de activiteiten op donderdag gemist heeft. Eerder moest de volledige tub al vervangen worden na een crash tijdens de testdag.


“Het is hartverscheurend om je terug te moeten trekken uit Le Mans, voordat we ook maar een kans hebben om te racen, maar ik weet dat we het juiste doen”, aldus teameigenaar Kyle Tilley tegenover het Amerikaanse Sportscar365. “We hadden een goede hoop om het evenement in te gaan, maar met een handvol ongelukkige voorvallen in de afgelopen dagen, was de raceweek dit jaar een continu gevecht tegen de klippen op. Circuit de la Sarthe vraagt respect en we nemen de snelheid en de technische aspecten van deze baan zeer serieus. Het karakter van de lage downforce van de LMP2 maakt het enorm lastig om te rijden met de harde Goodyear-compound en de BoP speelt ook niet in ons voordeel.”

“Na last minute wissel van coureur, nieuw chassis en een tweede incident op de baan, moesten we een zware beslissing nemen. Als we niet 100% het zelfvertrouwen hebben om deze race in te gaan, hebben we het gevoel dat het onze verantwoordelijkheid is om onze deelnemers niet te laten rijden.”

 

Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS