ACO president Pierre Fillon: één bandenleverancier voor de nieuwe Hypercar-teams

De nieuw aangekondigde Hypercar-klasse van het FIA World Endurance Championship, die vanaf 2020 de LMP1 gaat vervangen, krijgt één bandenleverancier. Deze leverancier gaat drie type slicks ter beschikking stellen, samen met twee verschillende type regenbanden.
De bandenregels werden tijdens de aankondiging van het technisch reglement van de Hypercars bekend gemaakt. De FIA en ACO gebruiken deze regels als één van de maatregelen om de kosten in deze nieuwe topklasse te reduceren. De organisaties willen dat de teams per seizoen niet meer dan 20 miljoen euro gaan besteden. Wat overigens aanzienlijk lager is dan wat eerder dit jaar bekend maakte. Er werd toentertijd gesproken over 25-30 miljoen euro. Op dit moment mogen er meerdere LMP1-bandenfabrikanten banden leveren, alhoewel alleen Michelin op dit moment levert aan de diverse teams. Volgens Pierre Fillon, president van de ACO, is de keuze voor één bandenleverancier met name op verzoek van alle fabrikanten.
De sportieve reglementen van deze nieuwe klasse moeten nog bekend gemaakt worden, maar er is al wel bekend dat het testen verder aan banden wordt gelegd. Waarbij de teams overigens alleen toegang tot hun auto’s hebben als deze buiten Europa zijn.
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Austin. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

De strijd om de FIA WEC-titels gaat komend weekend verder op het Circuit de Barcelona-Catalunya

Alex Quinn maakt promotie naar de Peugeot 9X8: "Een droom die uitkomt”

OFFICIEEL: Mike Conway, teamgenoot Nyck de Vries, stopt aan het einde van het seizoen bij Toyota





