Autosport Internationiaal Singleseaters • FIA Formule 2

Het verhaal van Yelmer Buurman: "Het grote geld van Honda..."

Uitgegeven door Tim Biesbrouck • 21 juli 2008 09:55

Bij een discutabele zet door de teamleiding van Trust Team Arden heeft Yelmer Buurman zijn stoeltje bij het Trust Team Arden GP2 team verloren. De Nederlander werd simpel te verstaan gegeven dat hij moest plaatsmaken voor de Italiaan Luca Filippi. Dit alles ondanks dat Buurman een vast contract met Trust Team Arden-eigenaar Christian Horner heeft om in het voorprogramma van de F1 te racen.

Yelmer Buurman is helaas voorlopig klaar...

Tijdens de Grand Prix van Silverstone gonsde het al van de geruchten dat Luca Filippi van het team ART naar Trust Team Arden zou overstappen. De Italiaan, beschermeling van Honda F1 Racing, was niet langer tevreden bij ART – het kampioensteam van onder andere Lewis Hamilton en Nico Rosberg. Voor Buurman leek er desondanks weinig aan de hand, aangezien hij een vast contract met Trust Team Arden op zak had en bovendien keurig aan al zijn betalingsverplichtingen had voldaan. Het is echter een bekend gegeven dat een contract in een van de topliga’s van de autosport nog niet eens de waarde heeft van het papier waarop het is gedrukt en daarom was het management van Buurman op zijn hoede.
Tijdens het Silverstone-weekend meldde Herman Buurman Trust Team Arden -teammanager Christian Horner dat hij meermaals bij gerucht had vernomen dat Fillipi de overstap naar het team van Horner wilde maken en aan Horner verzocht om een schriftelijke verklaring dat als de volgende termijn werd voldaan Buurman ook de resterende GP2-races bij het team zou kunnen rijden. Horner ging mondeling akkoord maar verzuimde de toegezegde verklaring toe te sturen, waarna Buurman de betaling enkele dagen ophield. Waaruit Horner meende te moeten concluderen dat Buurman niet aan zijn betalingsverplichting wenste te voldoen, wat hij als een grondslag beschouwde waarop hij eenzijdig het contract met Buurman zou mogen verbreken. Intussen was Filippi al als tweede rijder aangekondigd.

Bij Buurman is de verontwaardiging over de gang van zaken groot. “Wij hebben keurig aan onze betalingsverplichtingen voldaan”, zo laat vader Herman Buurman weten. “We hebben bovendien geaccepteerd dat er in het begin van het seizoen grotere bedragen per race werden verlangd dan tegen het eind. Dit omdat het team in nieuwe auto’s, reserveonderdelen en uitrusting moest investeren. De laatste races zouden dus per stuk flink minder gaan kosten. Maar daar komen we nu dus niet eens meer aan toe. We zijn er gewoon uitgewerkt met het grote geld van Honda.”
Het moge geen verbazing wekken dat zakenman Buurman het er niet zomaar bij laat zitten. “We hebben wederzijds contractuele verplichtingen en je dient je daaraan te houden. Ik heb mijn advocaat dan ook opgedragen deze zaak onder handen te nemen. Al besef ik heel goed dat je er in deze wereld weinig mee opschiet. Yelmer had nu het momentum in deze klasse direct onder de Formule 1. Op dit moment zijn er nauwelijks alternatieven om toch op niveau te blijven rijden. GP2 kun je zo goed als vergeten en ook de World Series FR 3.5 vormen nauwelijks een goed alternatief omdat alle stoeltjes bij de grote teams bezet zijn. En om nu bij een team van het tweede plan te gaan rijden is misschien ook niet verstandig. We zijn zodoende flink voor het blok gezet.”

Laatste race- en GP2 nieuws

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS