Autosport Internationiaal Singleseaters • FIA Formule 2

GP2: Piquet Jr. test tweede generatie GP2-bolide

Uitgegeven door Tim Biesbrouck • 26 juni 2007 12:12

Op het Paul Ricard High Tech Test Track in Frankrijk is gestart met de tweede generatie van de GP2 Series. Na aërodynamische updates aan het begin van dit seizoen, staat volgend jaar een gloednieuwe bolide te wachten. De nieuwe Dallara, ondersteunt door een vier liter Renault V8 motor en Bridgestone Potenza banden, volbracht met gemak de eerste zestig testronden door de 2006 vice-kampioen en Renault F1 testcoureur Nelson Piquet Jr.

De nieuwe GP2 bolide

De GP2 / 08 bolide verschilt duidelijk met zijn voorganger. De auto is voorzien van een agressievere neus en andere aërodynamische updates aan de voorkant. Ook zijn de sidepods en barge-boards onderhanden genomen. De achterkant van de bolide is een compleet nieuw concept, dat geheel in verband staat met de overige updates.

"Ik ben erg trots om de nieuwe GP2 / 08 voor het eerst op het circuit te zien", vertelde Bruno Michel, organisator van de GP2 Series. "Het is een agressieve en mooie auto en deze is perfect voor de toekomst. Vandaag is de start van het test- en ontwikkelingsproces voor de nieuwe generatie van de GP2 Series. Mijn dank gaat uit naar onze partners Renault en Bridgestone en de ideeën van zowel Didier als Bernard in het nieuwe concept. Ook Dallara en Mecachrome hebben en belangrijk aandeel in het realiseren van dit project."

"De auto is ontworpen volgens de GP2-filosofie waarin spanning, training, kosten besparing en veiligheid centraal staan. Ook maken we opnieuw een grote stap voorwaarts in de technologie. Ik kijk er naar uit om deze auto te zien groeien in de komende drie jaren van competitie," aldus Michel.

 

Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS