KS Motorsport wint op schitterende wijze 12 Uur van Spa
Uitgegeven door Gregory Eyckmans • 6 juni 2010 10:47
SPA-FRANCORCHAMPS - De pole-positie en de zege in de 12 Uur van Spa, dat is de schitterende bilan van het Leuvense team KS Motorsport na de achtste editie 12 Uur van Spa, de belangrijkste wedstrijd van de Belgian Touring Car Series. Ruben Maes, Steve Vanbellingen en de Nederlander Harrie Stoeltie wonnen na een wedstrijd die niet voor hartlijders bestemd was en klopten op de meet de Volvo S60 Silhouette van Eric van de Poele, Rob Huff en Vincent Radermecker. De grote tegenstander in het kampioenschap, de Delahaye Renault Mégane werd op tien ronden gereden. Het enige minpunt tijdens het weekend van KS Motorsport was de opgave van de #21 BMW M3 Silhouette van Bert Redant, Max Nilsson en Gregory Servais. Het drietal moest met een stukke krachtbron de handdoek halverwege de wedstrijd in de ring gooien.

Teammanager en rijder Steve Vanbellingen was in de wolken na de finish. De Leuvenaar was er al bij tijdens de eerste editie van de wedstrijd in 2003 en reed sindsdien naar een hoop ereplaatsen, maar de zege ontsnapte tot dusver iedere maal. Tijdens de kwalificaties reed het drietaal Vanbellingen, Maes en Stoeltie al naar de pole-positie en die uitgangspositie werd in deze editie in een zege omgezet. Ruben Maes joeg tijdens de laatste uren enorm hard op leidende Volvo om de Zweedse Silhouette op één ronde van het einde van de overwinning te houden.
Steve Vanbellingen: “12 uur racen en de zege in de laatste ronde grijpen, gewoon fantastisch. Deze overwinning is mooier dan de titel in het BTCS-kampioenschap in 2007. We hebben er zolang op moeten wachten, maar uiteindelijk is het dan toch raak. Het zag er naar uit dat het weer niks ging worden, tot dat Ruben Maes op 2,5min van het einde de Volvo voorbijstak. Ik heb hier eigenlijk geen woorden voor."
Harrie Stoeltie: "Ik ben echt superblij en supertrots op heel het team. Zo'n ontknoping heb ik echt nog nooit meegemaakt, wat een ervaring... Het is gewoon niet te geloven, ik kan er nog steeds niet aan uit. En natuurlijk respect voor Ruben: wat een unieke gozer is me dat! Dit is beter dan sex...”
Voor Koen Leyssens die het team drie dagen lang in goede banen leidde, was de ontlading zo mogelijk nog groter. “Zonder helm is die spanning inderdaad nog groter. Je staat hier en hebt in die zinderende finale niets meer in eigen handen. Je hangt af van de rijder, van de wagen, van de omstandigheden. Die laatste minuten kosten me enkele jaren van mijn leven... Onwaarschijnlijk.”

“Jammer genoeg hebben we geen dubbel kunnen behalen, want de tweede auto, met tevens een schitterende équipe, had voor mij evenzeer kansen op de zege. Zij reden sterk tijdens de kwalificaties, maar werden in de aanvangsfase door een afgebroken wiel afgeremd en later maakte een stukke motor een einde aan hun race. Vooral als teammanager vind je dat niet leuk.”
Bert Redant was één van de rijders van de KS Motorsport BMW #21 en kon zijn ontgoocheling moeilijkk verbijten: "De kaarten lagen goed om hier met de overwinning aan de haal te gaan, want het klikte met mijn teamgenoten Nilsson en Servais. Jammer dat die mechanische pech ons dan de das omdoet. Ik was aan het rijden toen ik plots de temperatuur zag stijgen van 100° naar 150°. Ik heb de wagen toen onmiddellijk stilgezet, want voordien waren er ook al problemen rond de oliedruk..."
KS Motorsport nadert door deze zege op de eerste plek in het kampioenschap en zal op 9 en 10 juli op de omloop van Spa-Francorchamps de jacht op het kampioenschap verder zetten.
Kalender 2010:
(BTCS) Spa-Francorchamps - 25 uur VW Fun Cup - 10 juli
(BTCS) Spa-Francorchamps - Francorchampagne - 19 september
(BTCS) Circuit Zolder - FIA GT3 - 10 oktober
Palanga – 1000 Km – 17 juli
Circuit Zolder – 24 Uur van Zolder – 21 en 22 augustus
(KS Motorsport)





Reacties (0)
Wees de eerste die reageert.