BRL: Donald Molenaar kampioen na stilvallen van teamgenoot
Uitgegeven door Tim Biesbrouck • 21 oktober 2007 11:17
ZANDVOORT – Donald Molenaar is kampioen in de Benelux Racing League 2007. Op het circuit van Zandvoort eindigde hij als tweede, terwijl zijn teamgenoot Sandor van Es in de slotfase stilviel. Jeroen Bleekemolen won de wedstrijd en Danny van Dongen maakte het podium compleet.

Nelson van der Pol viel aan bij Donny Crevels. Naar veel contactmomenten was Van der Pol er voorbij. Daarbij had Crevels schade opgelopen. De blauwe bolide rookte rechtsvoor en bij het aanremmen van de Tarzanbocht gaf Crevels zijn rivaal een tikje, waar hij voor bestraft werd. Van der Pol moest een klein uitstapje in het grind maken, maar kon zijn weg vervolgen.

Bij de Lights was de strijd erg hevig. Gaby Uljee worstelde voor de leiding in de wedstrijd, maar wist uiteindelijk een klein gaatje te slaan. Daar achter streden Theo Stor, René Zwikker, Marijn van Kalmthout, Henry Zumbrink en Michel Schaap rondenlang voor de tweede positie. De coureurs wisselden veel van positie, waarna Stor uiteindelijk de tweede stek voor zich opeiste. Van Kalmthout eindigde als derde, voor Zwikker, Van Kalmthout, Zwikker en Zumbrink.

Vijf ronden voor het einde dook de safety car plotseling de baan op vanwege Daniël Schryvers die naast de baan geparkeerd stond. Vlak daarvoor had Molenaar de leiding in de wedstrijd overgenomen van Sandor van Es. Met nog drie ronden te gaan werd het deelnemersveld weer losgelaten, waarbij Van Es de koppositie weer terugpakte.

Ook Bleekemolen ging voorbij aan Molenaar en kreeg vervolgens de overwinning in de schoot geworpen doordat Van Es stil viel bij het opgaan van de Hunzerug. De safety car neutraliseerde vervolgens de wedstrijd.

Bleekemolen won voor Molenaar die zijn titel veiligstelde. Danny van Dongen maakte het podium compleet en eindigde voor Jacky van der Ende en Nelson van der Pol op vijf, die nog profiteerde van de terugval van Christiaan Frankenhout.





Reacties (0)
Wees de eerste die reageert.