Autosport BE • Belgian Rally Championship

Cédric Cherain met brute Porsche 992 Rally GT in Ypres Rally 2026 + FOTO LIVERY

Uitgegeven door Bas Kaligis • 25 juni 2026 06:20

YPRES RALLY 2026 - Na een succesvolle start van het Kroon-Oil Belgian Rally Championship 2026 aan het stuur van een Škoda Fabia RS Rally2, maakt Cédric Cherain, die noodgedwongen verstek moest laten gaan voor de Rally van Wallonië, zijn comeback tijdens het traditionele hoogtepunt van het seizoen: de Ypres Rally 2026! Daar zal hij, tot groot genoegen van zichzelf en de fans, opnieuw plaatsnemen achter het stuur van een Porsche 992 Rally GT, die zich op de proeven in de Westhoek al meermaals bijzonder competitief heeft getoond.

Cédric Cherain Porsche 992 Rally GT

“Dat is duidelijk uitstekend nieuws,” glimlacht Cédric Cherain. “Qua rijbeleving is de Porsche 992 Rally GT ongeëvenaard! Naast het pure rijplezier zorgt deze wagen ook voor enorm enthousiasme bij mijn partners en supporters. De zaak is vrij eenvoudig: als je tweede eindigt met een Rally2-wagen, gaat dat vaak vrijwel onopgemerkt voorbij. Maar als je met de Porsche meespeelt voor de overwinning, zijn de reacties indrukwekkend! Gezien het sterke Porsche-startveld dat voor de Ypres Rally wordt aangekondigd, en de aanwezigheid van de Ier Kris Meeke met een gelijkaardige wagen, zullen de 992 Rally GT’s opnieuw tot de grote blikvangers van het evenement behoren.”

In de Westhoek krijgt Cédric opnieuw Jasper Vermeulen naast zich als copiloot. De Porsche 992 Rally GT zal worden ingezet door Motopark, het Duitse team van Timo Rumpfkeil, gevestigd in Oschersleben. “Ik wil trouwens het volledige Motopark-team bedanken voor hun inzet, die uiteindelijk heeft geleid tot deze deelname in Ieper,” vervolgt Cédric Cherain. “Ook ProSpeed heeft alles in het werk gesteld om ervoor te zorgen dat we de Porsche onder de best mogelijke omstandigheden opnieuw kunnen inzetten.”

Cédric Cherain

Hoewel zowel Cédric Cherain als Kris Meeke niet zullen worden opgenomen in het klassement van de Porsche Rally Trophy Benelux, waarvan Ieper de tweede manche vormt, belooft het duel tussen de Belgische kampioen van 2024, tevens RGT-kampioen in 2022 en 2025, en de voormalige fabriekspiloot in het FIA World Rally Championship bijzonder spannend te worden. Vorig jaar eindigde Dani Sordo met een andere Porsche 992 Rally GT nog op het eindpodium in de Westhoek, wat alleen maar doet vermoeden dat er opnieuw spektakel op komst is.

Porsche 992 Rally GT

“Zoals ik al zei, is het enthousiasme rond mijn terugkeer aan het stuur van de Porsche 992 Rally GT zo groot dat er voor deze gelegenheid nieuwe partners zijn bijgekomen. Samen met Jasper zullen we met trots de kleuren verdedigen van Racing-Tyres.com, een nieuwe website waar Michelin-, Hankook- en Goodyear-banden tegen de beste voorwaarden verkrijgbaar zijn, evenals die de AEcars et Dujardin Natuursteen et DMS Legends ! Uiteraard blijven ook mijn vertrouwde sponsors, Kroon-Oil, LaMeuse, Cargo Lifting, La Meuse, Aderis, PBO, Galvamétaux, Cb Events, P1 et Ikonic, aan boord. Ik kijk ernaar uit om jullie allemaal terug te zien in Ieper!”

PURE SOUND: Porsche 992 Rally GT

Interview Cédric Cherain

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS