Nieuws

Zandvoort voor drie dagen ‘Le Mans’, volle startvelden vol historische Sports Cars

Door Johan Vis29 augustus 2013 · 12:53 uur2 min lezen
Zandvoort voor drie dagen ‘Le Mans’, volle startvelden vol historische Sports Cars
ZANDVOORT - De race van het FIA Masters Historic Sports Car Championship belooft aankomend weekeinde een hoogtepunt te worden van de Historic F1 Grand Prix Zandvoort. De inschrijflijst telt maar liefst 30 ‘Le Mans’ sportprototypes en GT’s uit de periode 1962-1974. Onze landgenoot David Hart zal er alles aan doen om, net als vorig jaar, te zegevieren met zijn Lola T70 Mk3b. Mis het niet, aanstaande vrijdag, zaterdag en zondag op Circuit Park Zandvoort!


Het FIA Masters Historic Sports Car Championship ging vorig jaar nog als ‘World Sportscar Masters’ door het leven. De tienduizenden toeschouwers tijdens de eerste editie van de Historic Grand Prix Zandvoort zagen David Hart winnen met zijn even snelle als fraaie Lola T70 Mk3b.

Als Hart zijn zege wil prolongeren en opnieuw het speciale Historic Grand Prix Zandvoort Chopard-horloge wil winnen, dan moet hij onder meer afrekenen met de overige drie Lola’s T70 Mk3b die aan de start worden verwacht. Deze spectaculaire sportprototypes beschikken over een vijfliter V8 en zijn gebouwd in 1968 of 1969. Hart mag veel tegenstand verwachten van Leo Voyazides en Simon Hadfield, die dit seizoen de zeges aan elkaar rijgen met hun T70 Mk3b en als klassementsaanvoerders naar Circuit Park Zandvoort komen. Die eerste plek in de tussenstand moeten ze overigens delen met Chris Jolly en Steve Farthing, die met hun Cooper Monaco T61M grossieren in klassezeges.

Gevarieerd startveld
Het circa 30 auto’s tellende startveld is erg gevarieerd met onder andere de oudere generatie Lola’s: de T70 Mk1 en Mk2. De sportscars van Chevron (B8, B16 en B19) zijn vaak en graag geziene raceauto’s, die ook tijdens de Historic Grand Prix Zandvoort in actie komen.

Philip Hall (Lola T212) en Manfredo Rossi di Montelera (Abarth Osella PA1) vergezelden David Hart vorig jaar op het Zandvoortse erepodium. Ook zij zijn weer van de partij, met dezelfde auto’s. Het startveld bestaat verder onder meer uit een aantal Porsches 911 RS/RSR, de even succesvolle als wereldberoemde Ford GT40 en een Chevrolet Corvette.
J
Johan Vis
Redacción RaceXpress
Meer over Autosport
Comentarios (0)

Wees de eerste die reageert.

×