Autosport NL • Autosport NL Diversen

VDI Racing troeft de Porsches 996 af en wint 4 uren van Zandvoort

Uitgegeven door Tim Biesbrouck • 11 februari 2007 18:22

VDI Racing wint 4 uren van Zandvoort

Zandvoort, 11 februari 2007. De 4 uren van Zandvoort, de vierde race in de Dutch Winter Endurance Series, is gewonnen door het team Van Dijk Inpijn Racing met Dirk van Dijk en Theo van der Berg met een Saker Sportscar. Aan de start verschenen maar liefst 50 auto’s.

De Maserati 3200GT in actie met Frits Hessing en Huub Vermeulen

Paulien Zwart, Erik Zwart en Tom Coronel winnen in Divisie 4 met de BMW Compact 325i

Om tien uur werd de dag aangevangen met de kwalificatietraining. Onder zeer vochtige omstandigheden streden de teams om de pole position. Het team van Eurotech Racing, rijdend met een Marcos Mantis, wist uiteindelijk de eerste startpositie te behalen voor de tweede plaats van Team BDR, met Jaap en Oscar Wilkens aan het stuur in een Porsche 996 Cup. De Porsche 996 van het Belgische First Motorsport mocht van de derde positie de race beginnen. De leiders in het kampioenschap, Rob de Laat en Marcel Broersma vertrokken vanaf de zesde plaats met hun BMW 320i ETCC.

De McGregor BMW kwam in aanraking met een Renault Clio van Verschuur

Het gevolg van het incident met de McGregor BMW en een Renault Clio van Verschuur

Net iets na twaalf uur ging de race van start, waarbij de Marcos van Eurotech Racing slecht weg kwam. Daarentegen kende First Motorsport een prima start en wist dan ook de leiding over te nemen. Gedurende de eerste ronden kon het publiek genieten van een fraai gevecht tussen de Saker Sportscar van VDI Racing en de BMW 320i van MDM McGregor. Dit gevecht werd echter onderbroken door de eerste neutralisatie van de wedstrijd. Ook een Renault Clio van Equipe Verschuur moest na twee uur het strijdtoneel verlaten, na hardhandig contact met de McGregor BMW. Met nog 40 minuten te gaan werd de wedstrijd wederom geneutraliseerd, nadat de BRL Light van Team Hylkema op een gevaarlijke locatie op de baan tot stilstand kwam.

Thomas Hylkema en Tom Koop kwam op een gevaarlijke locatie tot stilstand

Jaap Wilkens en Oscar Wilkens tweede met de Porsche 996 Cup

Door technische problemen bij het team van Sotrax Albert Motorsport, de opgave van de Eurotech Marcos en een vertraging in de strategie van Team BDR wist de Saker van VDI Racing de leiding over te nemen en deze vrijwel constant in handen te houden. Na vier uur racen was het dan ook de fraaie rode sportscar van Van Dijk Inpijn Racing die als eerste de zwart/wit geblokte vlag passeerde.

De Marcos Mantis in actie

Henk Haane en Dick Waaijenberg derde overall met de Porsche 996 Cup

De gele BMW 320i van Broersma en De Laat behaalde wederom een overwinning in de divisie 2. Paulien Zwart behaalde, samen met Tom Coronel en Erik Zwart, haar tweede overwinning in divisie 4 en blijft daarmee tweede in de stand om het kampioenschap. VDI Racing behoudt, na het winnen van de 4 uren van Zandvoort, uitzicht op de titel.

Winnaar in de Divisie 3

Podium 4 uren van Zandvoort

De laatste race zal verreden worden tijdens de Final Six op 11 maart op het Circuit Park Zandvoort.

Uitslag:
1. Dirk van Dijk / Theo van der Berg, Saker Sportscar, 114 ronden in 4uur 4 min. 9,551 sec. (110,95 km/uur)
2. Jaap Wilkens / Oscar Wilkens, Porsche 996 Cup op 1 min 53,433
3. Henk Haane / Dick Waaijenberg, Porsche 996 Cup op 1 ronde

Klassewinnaars:
Divisie 1: Dirk van Dijk / Theo van der Berg
Divisie 2: Rob de Laat / Marcel Broersma, BMW 320i ETCC, 112 ronden
Divisie 3: Jeroen Mul / Bob Maas / Dennis de Groot / Cor Mul, Volkswagen Golf TDi 102 ronden
Divisie 4: Paulien Zwart / Erik Zwart / Tom Coronel, BMW Compact 325i, 106 ronden

Stand kampioenschap: 
1. Marcel Broersma 76
Rob de Laat 76
3. Paulien Zwart 70
4. Dirk van Dijk 59
Theo v/d berg 59

 

Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS