Fabian Kamermans mist topklassering in Rallye Vosges Grand-Est: “Heel zuur en een rotgevoel”
Uitgegeven door Fedor Eskes • 17 juni 2025 13:58
De Nederlander Fabian Kamermans heeft zijn fraaie tweede plaats bij de ELE Rally in de Rallye Vosges Grand-Est geen passend vervolg kunnen geven. In de Franse Vogezen begon Kamermans met twee tweede plaatsen op de eerste klassementsproeven meer dan uitstekend aan de derde ronde van de ADAC Opel Electric Rally Cup. Een aanvaring met een steen op proef vier zorgde echter voor een gebroken wielophanging waardoor een topklassering uit beeld verdween. Een tiende plaats in het eindklassement was dan ook het hoogst haalbare voor Kamermans en zijn navigator Stefan Müller.

Fabian Kamermans heeft zijn fraaie tweede plaats bij de ELE Rally in de Rallye Vosges Grand-Est geen passend vervolg kunnen geven. In de Franse Vogezen begon Kamermans met twee tweede plaatsen op de eerste klassementsproeven meer dan uitstekend aan de derde ronde van de ADAC Opel Electric Rally Cup. Een aanvaring met een steen op proef vier zorgde echter voor een gebroken wielophanging waardoor een topklassering uit beeld verdween. Een tiende plaats in het eindklassement was dan ook het hoogst haalbare voor Kamermans en zijn navigator Stefan Müller.

Kamermans, lid van de KNAF Talent First Academy-selectie, en Müller hadden bij de eerste twee ronden van de ADAC Opel Electric Rally Cup hun visitekaartje al overduidelijk afgegeven. In het Duitse Sulingen legde de jonge equipe in het uiterst sterke deelnemersveld beslag op plek vijf, om bij de Nederlandse ELE Rally zelfs als tweede te worden gehuldigd. Afgelopen weekend werd met de Rallye Vosges Grand-Est in de Vogezen met Frankrijk het derde land van de ADAC Opel Electric Rally Cup aangedaan. Deze echte asfaltrally telde negen loodzware klassementsproeven met een totale lengte van 118 kilometer. Kamermans en Müller begonnen uitstekend aan de rally die veel bochtige bergweggetjes kent. Zowel op de eerste als tweede klassementsproef klokte de Nederlandse equipe de tweede tijd en stond daarmee na drie proeven op een fraaie tweede plaats in het tussenklassement.

Op de vierde proef ging het echter mis. Kamermans raakte aan de binnenkant van een bocht een steen waardoor de Opel Corsa schade opliep en de Nederlandse equipe de proef niet kon beëindigen. Op zondag herstelden Kamermans en Müller zich met top vijf klasseringen nog wel, maar een hoge eindklassering was door het missen van proef vier en vijf uiteraard uit beeld verdwenen. Meer dan een tiende plaats zat er niet in waardoor Kamermans in het tussenklassement twee plaatsen moest prijsgeven en nu als vijfde staat genoteerd.

“Heel zuur en een rotgevoel”, vatte een teleurgestelde Kamermans het kort samen. “We begonnen juist heel goed en het vertrouwen was er. Na twee proeven stonden we voor de equipes waarmee we in het algemeen klassement om de leiding strijden en dat terwijl we nog met enige reserve hadden gereden. Op proef vier raakten we echter aan de binnenkant van een bocht een steen. We werden daar toch wel door verrast. Die steen was ons bij het verkennen niet opgevallen, een leermoment, maar wel een heel zuur leermoment. Gevolg was een kromme velg, een gebroken voorwielophanging en een kapotte aandrijfas. Dan is het klassement naar de maan. Op zondag ging het wel weer, maar je bent uit je ritme, het vertrouwen is even minder en omdat je niet meer voor het klassement rijdt, bouw je meer reserve in. Desondanks reden we in de resterende proeven toch weer in de top vijf. Erg jammer want een goed resultaat was mogelijk geweest. De snelheid is er gewoon, dus dat moeten we dan in de volgende rally’s maar wel weer met goede resultaten bekronen”, keek Kamermans ook alweer vooruit.
