Autosport NL • Autosport NL Diversen

Autocoureur Lukas Stiefelhagen kampioen in NXT Gen Cup: "Supergaaf natuurlijk!"

Uitgegeven door Bas Kaligis • 28 augustus 2025 04:20

SACHSENRING - Het eindpodium in de NXT Gen Cup zou al mooi zijn geweest voor dit seizoen, maar Lukas Stiefelhagen heeft veel beter gepresteerd dan dat. Wat heet. De achttienjarige autocoureur uit Leersum werd op de Sachsenring kampioen! Na de tweede van de vier races was hij zaterdagmiddag al niet meer te achterhalen in de titelstrijd.

Autocoureur Lukas Stiefelhagen kampioen in NXT Gen Cup

“Kampioen geworden, supergaaf natuurlijk!”, zei een uitgelaten Lukas die vorig jaar als rookie als vierde was geëindigd. “In eerste instantie was het doel voor dit seizoen in ieder geval het eindpodium te halen, maar na de pre-season tests, waar ik de snelste was in op één na alle trainingen, zijn we gegaan voor het kampioenschap. En dat is gelukt!”

De weg naar het kampioenschap begon op Oschersleben, waar de getalenteerde coureur uit Leersum het nog op safe speelde. Hij won daar één race en stond bij de overige races op het podium. Goed voor de punten, al was het nog niet de dominantie die later zou volgen. Op de Norisring liet Lukas weer de snelheid zien die hij ook in de pre-season tests toonde: hij won alle races.

Maar het absolute hoogtepunt kwam op de Nürburgring, waar de jonge Nederlander een prestatie neerzette die nog nooit eerder was vertoond in de NXT Gen Cup. "Ik pakte daar een grand slam door in elke sessie van het weekend de snelste te zijn”, glunderde Lukas. “Toen werd duidelijk dat de kans op de titel groot was.”

Autocoureur Lukas Stiefelhagen kampioen in Mini NXT Gen Cup

Afgelopen weekeinde op de Sachsenring hoefde Lukas geen risico’s meer te nemen. Met meer dan negentig punten voorsprong was de grote druk er al af. Het nam niet weg dat het een uitdagend weekeinde werd, vooral door de wisselvallige weersomstandigheden. “In race twee begon het hard te regenen”, zei hij. “We hebben twee safety cars gehad en daardoor maar drie rondes geracet.”

De eerste race leverde hem de derde plaats op, al was hij aanvankelijk als eerste over de streep gekomen. Door een rode vlag werd de positie van twee rondes eerder als uitslag genomen. In de tweede race werd hij vierde, gevolgd door nog een vierde plaats in race drie. De laatste race sloot hij af met een tweede plaats. “Het was het eerste weekend waarin ik niet elke keer op het podium heb gestaan”, constateerde Lukas nuchter.

Toch was het kampioenschap al na de tweede race een feit. “Ik was zelfs al kampioen geweest na de eerste race als we geen rode vlag hadden gehad en ik die race dus gewonnen had”, legde hij uit. Maar ‘als’ telt niet en dus moest het in de tweede race gaan gebeuren. Lukas koos ervoor om niet precies uit te rekenen op welke positie hij moest finishen om kampioen te worden. “Daar wilde ik niet mee bezig zijn, want als je dat weet dan levert dat stress op en dat wilde ik voorkomen.”

De NXT Gen Cup wordt verreden met volledig omgebouwde Mini Cooper SE’s, elektrische voorwielaangedreven auto’s zonder ABS. Dat maakt het racen extra uitdagend, vooral onder natte omstandigheden zoals afgelopen weekend, had Lukas weer gemerkt. “Zeker in de regen is het heel makkelijk om de wielen te blokkeren”, verklaarde hij. “Daar moet je even aan wennen.”

Met het kampioenschap op zak kijkt de Leersum-coureur met zelfvertrouwen vooruit. Dit seizoen rijdt hij nog twee races op Zandvoort in de BMW Racing Cup voor Witte Raaf Racing. Voor volgend jaar worden al plannen gesmeed. “We zijn concreet aan het rondkijken”, zei Lukas. “Het wordt een goede en logische vervolgstap na deze prestaties!”

Autocoureur Lukas Stiefelhagen kampioen in NXT Gen Cup

Lukas bedankt zijn vader en moeder, zijn engineer en monteur in de NXT Gen Cup, zijn coach, het Witte Raaf Racing Team en al zijn partners/sponsoren.

Lukas Stiefelhagen werkt in zijn raceactiviteiten samen met:
OG Clean Fuels
Vetico
Interbaro
Urban Events
LKQ
Fleets
Pogona

Lukas wordt ook ondersteund door vele lokale sponsoren. Samen hebben zij dit seizoen tot een succes gemaakt.

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS