Formule 1

"Verstappen en Hamilton samen bij Williams, Perez in een Mercedes en Stroll in een Ferrari"

Uitgegeven door Wim Boekel • 8 mei 2020 05:07

Al jarenlang maken dezelfde teams de dienst uit in de Formule 1. Om dit tegen te gaan en andere teams ook kansen te bieden, is er voor 2021 een budgetplafond ingesteld. Deze week bereikten de teams een akkoord dat de hoogte van het plafond voor komend jaar is vastgesteld op 145 miljoen dollar. F1-journalist Peter Windsor vindt de gemaakte afspraken wat magertjes en denkt dat er veel meer mogelijk is. De Brit vertelt over zijn droomscenario zoals bijvoorbeeld Max Verstappen en Lewis Hamilton samen bij Williams.



"Het is mijn droom dat we een situatie krijgen waarin coureurs niet langer onder contract staan bij één Formule 1-team", vertelt Windsor in een video op zijn eigen Youtube-kanaal. "De teams kunnen coureurs slechts voor maximaal zes races per seizoen vastleggen. Elke race krijg je een soort veiling waarbij teams op coureurs kunnen bieden. Dat alleen al zou fantastische televisie opleveren."

"Je kunt dan de situatie krijgen dat Sergio Perez voor Mercedes rijdt, Lance Stroll voor Ferrari en dat Max Verstappen en Lewis Hamilton een duo vormen bij Williams", legt Windsor verder uit. "Het zal nooit gaan gebeuren, omdat teams met dezelfde coureurs willen werken en anders niet kunnen ontwikkelen. Maar dat is onzin. Hoe kunnen coureurs als Verstappen anders zo in een wagen stappen en winnen?"

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS