Formule 1

Max Verstappen komt met de schrik vrij: geen sanctie voor FP2 proefstart overtreding

Uitgegeven door Peter Vader • 27 augustus 2022 09:35

Max Verstappen heeft aan het einde van de tweede training van vrijdag een waarschuwing gekregen van de Belgische Grand Prix-stewards voor een overtreding vanwege een oefenstart. De Nederlander oefende een start aan het einde van de tweede vrijdagtraining. Na lang wachten met het uitbrengen van hun beslissing kwam uiteindelijk op zaterdagochtend de uitspraak van de stewards, die een schending bevestigden van artikel 12.2.1.i) van de FIA International Sporting Code. In plaats van een penalty gaven ze hem echter een waarschuwing.



De verklaring van de stewards luidde: “Om 17:59u tijdens de tweede vrije training, passeerde de bestuurder van auto 1 een auto die in de rij stond om de oefenstarts te doen en manoeuvreerde zich in de rij om een oefenstart te doen, waardoor hij niet vertrok in de volgorde waarin hij aankwam. Dit is een schending van de wedstrijdnotities van de Racing Director en de stewards hebben een waarschuwing afgegeven. De deelnemers worden eraan herinnerd dat ze het recht hebben om in beroep te gaan tegen bepaalde beslissingen van de stewards, in overeenstemming met artikel 15 van de FIA International Sporting Code en hoofdstuk 4 van de FIA Judicial and Disciplinary Rules, binnen de toepasselijke termijnen.”


Verstappen zal de Belgische Grand Prix sowieso vanaf de achterkant van de grid starten vanwege motorstraffen. Hij is een van de zes coureurs die zijn bestraft voor het overschrijden van hun maximaal toegestane aantal motorwissels, aldus een bericht van Planetf1. Verstappen was tevreden, zelfs blij, met zijn prestatie in de tweede vrijdagtraining. Hij zei: "Er is niet zo veel veranderd. Ik denk dat we net hebben gekeken hoe we de auto op de best mogelijke manier konden afstellen en ik denk dat zodra we daarna weer vertrokken, de auto redelijk goed werkte. Ik bedoel, er zijn altijd die kleine dingen waarvan je weet dat je ze wilt verfijnen als het gaat om de balans, maar vanaf de eerste run was ik blij met de auto.”



 

Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS