Balende Valtteri Bottas zeer negatief over zijn eigen prestaties: "Wereldtitel steeds verder uit het zicht"
Uitgegeven door Bart • 18 augustus 2020 13:05
Valtteri Bottas heeft na zes races de hoop op de wereldtitel al min of meer opgegeven. De 30-jarige Fin heeft inmiddels een achterstand van 43 punten op Lewis Hamilton en moet in de WK-stand ook Max Verstappen voor zich dulden. In de eerste race van het jaar wist Bottas de leiding te pakken, maar teamgenoot Hamilton presteert een stuk constanter. In de kwalificatie zit Bottas er altijd wel goed bij, maar in de race laat hij het al meerdere keren afweten. Zeker de start is een verbeterpunt voor Bottas.
In Barcelona startte Bottas als tweede, maar zag hij direct Verstappen en Lance Stroll passeren. "Het was een slechte start", aldus de Mercedes-coureur in gesprek met Motorsport. "Ik was niet goed weg van de lijn en mijn reactietijd had ook wel beter gekund. Het was geen perfecte start en die had ik wel nodig. Als de coureurs achter je een tow kunnen pakken en je hebt die zelf niet, dan betaal je de prijs. Zeer teleurstellend en verre van ideaal."
"Ik weet niet wat het gat met Lewis is, maar het is zeker te groot", aldus Bottas. "De wereldtitel raakt steeds verder uit het zicht, al weer. We zullen analyseren wat er fout gegaan is en moeten verder. Natuurlijk is dit teleurstellend, maar ik kom altijd terug. In Spa zal ik er weer staan en mijn uiterste best doen."
Bottas is als wel vaker zeer negatief over zijn eigen prestaties. "Ik had een goede eerste race en de pace is er altijd wel. In de kwalificatie is het altijd heel close met Lewis. Maar ik heb enkele slechte races gehad en veel pech in Silverstone. Op de eerste na was het allemaal vrij slecht. Er is nog geen één weekend echt soepel verlopen, behalve dat eerste weekend in Oostenrijk. Tot nu toe is het maar een slecht seizoen van mijn kant."




