Weersverwachting - Grand Prix in Brazilië - Morgen flinke buien! Dé kans voor Max Verstappen?
Uitgegeven door Ed Aldus • 12 november 2016 08:48
Max Verstappen hoopt op regen tijdens de Formule 1-race in Brazilië, en hij zou best eens op zijn wenken bediend kunnen worden. De weersvoorspelling voor de Grand Prix van Brazilië voorziet op zondag flinke buien. Dat moet de Nederlandse Formule 1 fans als muziek in de oren klinken om zo een spannende race tegemoet te gaan, de voorlaatste race van het Formule 1-seizoen van 2016 alweer. Zondag wordt de Grand Prix gehouden in Sao Paulo. Er zijn in het verleden wel F1 GP's geweest waarin de regen voor veel spektakel zorgde. Wie herinnert zich niet de chaotische regenrace van de Formule 1 van 2003 toen Jos Verstappen in kansrijke positie lag voor WK-punten en Fisichella de overwinning pakte. Veel rijders verloren door aquaplaning de controle over hun F1-bolide. Wat doet het weer dit jaar op Interlagos? En is het weer in het voordeel van Max Verstappen? Weerman Ed Aldus geeft speciaal voor RaceXpress de weersvoorspelling voor de Formule 1-race in Brazilië.
Je zou het misschien niet zeggen, maar Brazilië beslaat meer dan de helft van het zuiden van Amerika en is groter dan de Verenigde Staten. Het grootste gedeelte van het land ligt in de tropen en heeft een drukkend en warm klimaat. De kuststreek en het zuiden vallen buiten de tropen en hebben een zacht klimaat met koude winters. In Sao Paulo valt in november gemiddeld 145,8 mm aan regen. De gemiddelde maximumtemperatuur komt uit op 25,9°C en ’s nachts koelt het af naar 16,6°C.
Vandaag zien we tijdens de vrije training en de kwalificatierondes veel bewolking en bestaat er in de middag kans op een (plens)bui. Er wordt 2 tot 5 mm aan regen verwacht. Het kwik in de thermometer loopt op naar 21 tot 23°C en daarmee is het minder warm dan vrijdag. De matige wind komt uit het zuidoosten en zal in de middag ook wat vlagerig zijn met windstoten tot 40 km/u.
Ook morgen is het bewolkt tijdens de Grand Prix l en gaan er buien vallen met kans op onweer. Er wordt 10-25 mm aan regen verwacht. Dus wellicht dat de wens van onze Max zal uitkomen! In de middag wordt het 20 tot 22°C en er staat een matige zuidoostenwind. Bron: Weerman Ed Aldus
Regenrace 2003: Jos Verstappen lag toen nog zevende voor de latere winnaar Fisichella.





Reacties (0)
Wees de eerste die reageert.