Formule 1

McLaren verdedigt Stoffel Vandoorne en legt uit waarom hij het lastig heeft: "Ten eerste..."

Uitgegeven door Wim Boekel • 29 juni 2017 16:57

McLaren-teambaas Eric Boullier heeft uitgelegd waarom Stoffel Vandoorne in zijn debuutjaar worstelt met de resultaten. Volgens de Fransman moet zijn pupil nog ‘zijn plek’ in het team vinden. De Belg Vandoorne heeft een moeizame start, de McLaren F1-coureur heeft zelfs nog geen punt gepakt en in de kwalificatie heeft hij nog elk duel van Fernando Alonso verloren. Boullier verdedigde de prestaties van Vandoorne echter.



“Als eerste had hij sinds het begin van het seizoen veel problemen met de auto”, legt de teammanager uit tegen Read Motorsport. “Niet alleen de motor, maar ook de auto. Er zijn veel kleine onverwachte dingen die hem stoppen van het doen van complete runs tijdens de vrije trainingen en diverse kwalificaties. Ik denk dat daardoor zijn vertrouwen wat naar beneden is gegaan. Dat is waarom we een aantal keren in de kwalificatie hebben gezien dat hij niet in staat was om te leveren bij de eerste ronde en dat kostte hem eigenlijk een plek in Q2, omdat er een gele vlag was of iets anders.”

De onbetrouwbare motor van Honda heeft zeker zijn impact op de ontwikkeling van de jonge Belg, omdat hij beperkte tijd op de baan heeft. Die beperking, zo onderkent de Fransman, heeft ook zijn impact op Vandoorne. Daarnaast is de karakteristiek van de Formule 2-auto, voorheen de GP2, ook totaal anders dan die van een F1-bolide.

“Formule 1 is ook wat anders wanneer je praat over rijstijl”, vertelt Boullier. “Dus heb je misschien beide nodig om elkaar verder te laten komen. Sinds een aantal races passen we dit ook serieus toe met een werkgroep om hem heen, zijn engineers.”



Vergeet hem niet! Speel mee met de extra trekking van de Staatsloterij

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS