Max Verstappen wint nog vóór de GP al twee plekken, penalty Grosjean, Steiner snapt het niet
Uitgegeven door Mitchell Koolen • 8 april 2017 15:01
Haas F1 teambaas Gunther Steiner heeft kritiek op de beslissing van de stewards tijdens de kwalificatiesessie voorafgaand aan de Grand Prix van China die morgen op het Shanghai international Circuit verreden wordt. De straf die de coureur van het Amerikaanse team, Romain Grosjean, evenals Renault Sport coureur Jolyon Palmer aan de broek kreeg liegt er niet om. De sanctie volgt na een gele vlag situatie vanwege de crash voor Sauber F1 invaller Antonio Giovinazzi. Max Verstappen maakt daardoor nog voor de race promotie van P19 naar P17.
De beide coureurs krijgen een gridpenalty van vijf plaatsen, reden voor de straf is dat Grosjean en Palmer hun tijden verbeterde tijdens een dubbele gele vlag situatie. Giovinazzi raakte van het asfalt met het uitkomen van de laatste bocht, de Sauber bolide kwam midden op de baan tot stilstand. Reden voor de stewards om dubbel geel te vlaggen. De gestrafte coureurs pleiten onschuldig en zeggen zelfs ingehouden te hebben. De stewards zijn onverbiddelijk zoals hun het zien, "een poging om een betekenisvolle rondetijd neer te zetten," wat niet toegestaan is tijdens een dubbele gele vlag.
"Als ze iedereen willen laten stoppen, moeten ze een rode vlag gebruiken," zei Steiner. "Soms moet je ervan bewust zijn dat we eigenlijk racen. Romain Grosjean hield af. Het was een dubbele gele vlag, hij was in mijn opzicht in controle van de situatie. Als je naar de data kijkt kun je zien dat hij aan het liften was, niks geen versnelling te zien, hij zag het wrak en ging weer verder met liften. Ik snap het soms niet, maar goed ik ben geen steward. Grosjean was op de verkeerde plek, op het verkeerde tijdstip, en daar betalen we een penalty voor. Anders hadden we Q3 gehaald, er was een kans," aldus Steiner.




