Max Verstappen over de Grand Prix van Saoedi-Arabië: "Ik ben hier niet om tweede te worden"
Uitgegeven door Peter Vader • 20 maart 2023 11:28
Max Verstappen bleef zondag ternauwernood aan kop van het Formule 1-wereldkampioenschap in Saoedi-Arabië, maar zei dat hij nog steeds ongelukkig was dat hij genoegen moest nemen met de tweede plaats in de race, achter Red Bull-teamgenoot Sergio Perez. De Nederlandse coureur betaalde de prijs voor een defect aan de aandrijfas in de kwalificatie van zaterdag, waardoor hij vanaf de 15e plaats in Jeddah moest vechten, terwijl Perez op pole position startte. "Ik herstelde me met de tweede plaats, wat goed is en natuurlijk in het algemeen het goede gevoel in het team gaf, iedereen is blij", vertelde Verstappen aan verslaggevers. "Maar persoonlijk ben ik niet blij omdat ik hier niet ben om tweede te worden, vooral als je ook in de fabriek heel hard werkt om ervoor te zorgen dat je hier in een goede staat aankomt en ervoor zorgt dat alles perfect is. En dan moet je een herstelrace gaan doen, wat ik leuk vind. Ik vind het niet erg om dat te doen. Maar als je vecht voor een kampioenschap en vooral als het lijkt alsof het net tussen twee auto's gaat, moet je ervoor zorgen dat die twee auto’s betrouwbaar zijn."

Max Verstappen blij met P2 maar toch:"Maar persoonlijk ben ik niet blij omdat ik hier niet ben om tweede te worden"
"Ik lag tweede, we hadden nog een groot gat te overbruggen, dus op een gegeven moment besloten we om er maar mee op te houden en genoegen te nemen met de tweede plaats, wat volgens mij sowieso een heel goed herstel was", zei Verstappen. "Ik probeerde het nog even aan het einde voor de snelste ronde en dat is dus gelukkig gelukt."
Max Verstappen voert het F1-rijdersklassement nu al negentien races op rij aan, sinds de Grand Prix van Spanje van afgelopen mei 2022. Wordt dit misschien zijn volgende record?

Ben jij al abonnee van ons RaceXpress Youtube-kanaal? En wil je nog meer genieten van heerlijke raceactie van de Formula 1 of auto- en motorsport of karting? Abonneer je dan ook op ons RaceXpress YouTube-kanaal!
- 26-09SPECIAL De nieuwe Mercedes-AMG GLC Coupé met twee krachtige modelvarianten + FOTO'S
- 26-09Oscar Piastri vergeet eerste podium in de Formule 1 nooit: "Ik ben door Lando ondergedompeld in de champagne"
- 26-09Oktober-content EA Sports nieuwe game F1 23 aangekondigd, inclusief nieuw F2-seizoen en livery-update
- 26-09Lewis Hamilton wil op de deur bonken van Red Bull: "Komende zes maanden van ontwikkeling moeten..."
- 26-09Sebastian Vettel overweegt 'concreet' aanbod voor race-terugkeer in 2024: "Er is nog niets getekend, maar..."
- 26-09DAZN F1-expert onder vuur voor 'onhandige' Michael Schumacher-grap
- 26-09Alleen een Red Bull-coureur kan de F1-wereldtitel van 2023 winnen..., raad eens wie? Juist, Max Verstappen!
- 26-09Sergio Pérez rijdt zichzelf in de weg! "Normaal gesproken ben ik niet zo kritisch, maar..."
- 26-09Lewis Hamilton roept op tot 'Artificial Intelligence'-ingrijpen na 'vreemd' Max Verstappen-gesprek
- 26-09VIDEO: Beitske Visser voor even terug in de kart
- 26-09F1-experts beweren dat Sergio Pérez schuldig is aan 'zorgwekkend' Max Verstappen-tijdperk
- 26-09Max Verstappen wint - Jos Verstappen wint ook!
- 25-09VIDEO: Richard Verschoor wil na F2 hogerop: "We pushen hard voor de volgende stap"
- 25-09De verborgen invloed achter de ‘ruil’ van Lewis Hamilton en George Russell op Suzuka
- 25-09Max Verstappen maakt gehakt van Sergio Perez: "Mentaal zit Perez aan de grond"
- 25-09FIA gaat 'maas in de wet' voor Sergio Pérez niet dichten na Japanse GP
- 25-09Stuntelende Sergio Pérez moet oppassen voor F1-stoeltje, Christian Horner vindt slechts één positief punt
- 25-09Pierre Gasly tevreden, maar: "Als team gaan we bespreken wat we de komende race beter kunnen doen"
- 25-09Fernando Alonso na afloop van GP Japan: "Jullie hebben me voor de leeuwen gegooid!"
- 25-09Lewis Hamilton geeft een duidelijke waarschuwing aan Mercedes: "Precies hetzelfde als vorig jaar..."
- 25-09FOTO'S: De meest iconische platen van de Grand Prix van Japan
- 25-09Carlos Sainz kon weer aanhaken, maar: "Veel in vuile lucht gereden"
- 25-09Max Verstappen van ongekende klasse: "Ik ben ontzettend trots op het hele team"
- 24-09FOTO'S: Max Verstappen grijpt met dominante comeback overwinning in Japan
Babe-box
Populair
- VIDEO: Rallytraining Richard Pex op Eurocircuit Valkenswaard, Stan Pex proeft voor het eerst aan een rallyauto
- VIDEO: Sergio Perez verzorgt Red Bull Show Run in Madrid
- VIDEO: Tribute Dilano van 't Hoff
- VIDEO Oranjefeest op de Red Bull Ring! Max Verstappen Tribune gaat los na nieuwe zege Max Verstappen
- VIDEO: Maserati onthult nieuwe Maserati GT2