|
Stoeltje Petrov in gevaar, minister-president Poetin om hulp gevraagd
Uitgegeven door Casper Bekking 8 februari 2010 16:50 - Print artikel | | Afgelopen week reed Vitaly Petrov zijn eerste meters voor het Renault F1 Team, dat hem presenteerde als tweede rijder voor het nieuwe seizoen. De 25-jarige Rus eindigde in 2009 als tweede in het GP2-kampioenschap en had bovendien vijftien miljoen aan sponsorgeld in zijn rugzak. Voldoende om een zitje bij Renault af te dwingen. Toch is het de vraag of Petrov in Bahrein daadwerkelijk op de startgrid verschijnt, aangezien er problemen zijn met het vinden van de benodigde sponsoren.
Tot op heden willen de vaste sponsors van Petrov niet over de brug komen met het benodigde geld, en ook nieuwe bedrijven zijn niet erg happig. In eerste instantie sprong Vitaly's vader Alexander bij om aan het bedrag van vijftien miljoen te komen. Alexander sloot een lening af om de eerste "schulden" aan Renault af te lossen.
Papa Petrov verklaarde echter tegenover het Russische sovsport.ru dat het geleende krediet nog niet uitbetaald is, waardoor Renault de benodigde oliedollars nog niet ontvangen heeft. De Rus moet in twee termijnen het totale bedrag betalen. De eerste 7,5 miljoen moet voor 1 maart binnen zijn, de rest moet in juli overgeboekt worden.
"Is het eerste deel niet op 1 maart betaald dan kan Vitaly voor een andere coureur ingeruild worden", zo zei Alexander Petrov. "De bank heeft gevraagd om bedenktijd voordat zij het krediet verstrekken. We hebben nog een andere hoop: Minister-president Vladimir Poetin. De voorzitter van de Russische autosportfederatie heeft hem een brief geschreven om te helpen." |
MEER NIEUWS OVER FORMULE 1
|