Formule 1

WEERSVERWACHTING: Wat doet het weer bij de Formule 1 in Australië, Melbourne?

Uitgegeven door Ed Aldus • 14 maart 2016 20:08

Liefhebbers van de Formule 1 zullen de komende dagen slapeloze nachten hebben. Aanstaand weekend staat de eerste Grand Prix van 2016 op het programma in Albert Park in Australië. Grote vraag natuurlijk is of Max Verstappen ook dit seizoen weer voor verrassingen kan zorgen en of de STR11 competitief is? Verder komt altijd het weer aan bod. Wat zijn de weersvooruitzichten? Komt er regen, blijft het droog? Allemaal info, die belangrijk is voor de F1-teams, voor de afstelling, voor de bandenkeuze en bandendruk en ga zo maar door. Ook de F1-fans kijken met grote interesse naar de weersomstandigheden. Speciaal voor RaceXpress.nl geeft professioneel weerman Ed Aldus, onder meer bekend van een grootregionaal Rotterdams tv station en buienradar.nl zijn expertise in de vorm van het Formule 1-weerbericht voor de openingsrace van 2016 bij de GP in Melbourne. Voorafgaand aan de Grand Prix van Australië de eerste bijdrage van de snelste weerman van Nederland met een uitgebreide weersverwachting voor Melbourne.


De aanloop naar de Grand Prix verloopt zomers warm. Woensdag en donderdag is het vrij zonnig en droog en kan het kwik met gemak oplopen naar waarden tegen de 30°C. Ook de nachten gaan warm verlopen met in de nacht naar donderdag en vrijdag minima rond 20°C.

Vrijdag worden de eerste en tweede vrij training afgewerkt en dan mag op een weersverandering worden gerekend. Er zijn perioden met zon en er gaan ook een paar buien vallen. Met een middagtemperatuur van 23°C is het duidelijk minder warm. Er wordt 1 tot 5 mm aan regen verwacht. De kans op een bui bedraagt zo’n 90% en de matig tot vrij krachtige noordwestenwind zal gaan draaien naar het zuidwesten, kracht 4 of 5. Er wordt een luchtvochtigheid verwacht van 65%.

De voorlopige verwachting voor het weekend:

Zaterdag zijn er zonnige perioden en bestaat er nog kans op een bui. Zondag is het overwegend zonnig en droog. Dat zijn dus goede berichten voor de Grand Prix! Zaterdag is het met 19°C aan de koele kant, zondag wordt het weer wat warmer en kan het kwik oplopen naar 23°C.

Weerman Ed Aldus - Barendrecht

Ben jij ook zo’n grote Formule 1-fan en kun je niet wachten tot het seizoen begint. Wil jij de nieuwe F1-auto’s zien, horen brullen en voelen dreunen door je lijf en wil je Max Verstappen aanmoedigen? Kijk HIERONDER vrijblijvend voor alle informatie over alle mogelijkheden qua tickets/tribunekaarten/reizen naar de Formule 1 Grand Prix van Spa–Francorchamps! TIP Let wel op de kaarten voor de GP van België zijn altijd snel uitverkocht

Formule 1 Tickets voor de Grand Prix van Spa-Francorchamps

 

Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

Babe-box

Xtra

COLUMNS