Formule 1

"Vanwege Max! De hype rond hem is net zo groot als rond Michael Schumacher bij ons in de jaren negentig”

Uitgegeven door Bas Kaligis • 28 november 2017 09:42

Hermann Tilke, de Duitse architect die voor de FIA veel Formule 1-circuits heeft ontworpen, vindt dat Nederland rijp is voor een terugkeer van de F1 op de kalender. Hij heeft kennisgenomen van de uitkomsten van het haalbaarheidsonderzoek van het circuit van Zandvoort naar een mogelijke terugkeer van de Formule 1. Dat vertelde Tilke in Abu Dhabi aan de Telegraaf. "Als Zandvoort mogelijk is, is Assen heel goed mogelijk."


"Een race op een bestaand circuit organiseren is in ieder geval vele malen goedkoper dan een straatrace. Ik heb me er niet te zeer in verdiept. Het circuit in Zandvoort ken ik goed, het is qua lay-out een supercircuit. Maar er moet dan wel veel worden veranderd. Laat ik het zo zeggen: Als Zandvoort mogelijk is, is Assen heel goed mogelijk. Daar volstaan relatief kleine veranderingen aan circuit, gebouwen en infrastructuur. Als ik de mensen van het TT-circuit was, zou ik echter de baan voor de MotoGP intact laten. Men heeft immers al een succesvolle MotoGP. Daar moet je niet aan willen tornen.”

Tilke was dit jaar als gast aanwezig was bij Gamma Racing Day in Assen. Hij vindt dat de tijd rijp voor een terugkeer van de Formule 1 naar Nederland. "Vanwege Max. De hype rond hem is net zo groot als rond Michael Schumacher bij ons in de jaren negentig.”

Een delegatie van de FIA zal binnenkort naar Assen afreizen om het circuit te keuren met het oog op een F1-licentie.

 

Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS