Top-ontwerper Adrian Newey haalt uit: "Ik voelde me ingeperkt en ontmoedigd"
Uitgegeven door Wim Boekel • 18 december 2017 20:19
De succesvolle ontwerp-goeroe van Red Bull Adrian Newey, werkte in het verleden voor diverse topteams, waaronder McLaren. De Brit haalt nu uit naar het Formule 1-team in Woking, die de werkomstandigheden bij McLaren contraproductief noemt voor de creativiteit van de ingenieurs.
“Ik voelde me aan het einde van mijn carrière bij McLaren ingeperkt en ontmoedigd”, zei Newey terugblikkend op de periode bij McLaren tegen de BBC. De laboratoriumachtige sfeer in het door Norman Foster ontworpen glazen bedrijfspand, was een doorn in het oog van de Britse ontwerper.
“Creativiteit werd belemmerd, omdat alles extreem gestructureerd was en totaal overgeorganiseerd was, grijs en steriel”, zei Newey hoofdschuddend. Toch heeft hij ook positieve woorden over zijn voormalig werkgever: “Het is een meesterwerk qua architectuur en ik heb het als zeer indrukwekkend beschouwd om er te werken.”





Reacties (0)
Wees de eerste die reageert.