Speelt McLaren vals? "In België twee nieuwe motoren per coureur"
Uitgegeven door Robertjan Vos van Zalingen • 21 augustus 2015 02:07
McLaren is altijd een slim team geweest, maar de zet die ze in België gedaan hebben is op z'n zachtst gezegd discutabel. Het Britse team gaat voor beide coureurs, Jenson Button en Fernando Alonso, twee motoren inzetten. Waarschijnlijk worden de motoren dan na de kwalificatie vervangen. Het zou betekenen dat McLaren gridstraf ontvangt van meer dan 40 plaatsen!
Het slimme eraan is dat als McLaren dan weer een motor moet vervangen het een nog bijna verse motor achter de hand heeft. Omdat ze de penalty voor die krachtbron dan al in België gepakt hebben hoeven ze niet verder achteruit te starten door de vervanging van de motor.
Eric Boullier legt het even uit: "Zo vergroten we het aantal motoren waar we in de komende Grands Prix uit kunnen putten. We worden daar maar één keer voor bestraft. We starten toch al achteraan vanwege de introductie van een nieuwe aandrijflijn, dus waarom niet gelijk twee nieuwe motoren laten monteren? Verder achteraan kunnen we toch niet staan. We slikken een straf op een circuit waar we minder van verwachten dan bijvoorbeeld Singapore."




