SILLY-SEASON Formule 1: Haas bevestigt interesse in Esteban Ocon en Charles Leclerc
Uitgegeven door Wim Boekel • 1 september 2018 12:31
Na de zomerpauze gaat het Silly Season in de F1 altijd op volle toeren draaien. De grootste shock werd door Daniel Ricciardo teweeg gebracht met zijn overstap van Red Bull naar Renault voor seizoen 2019. Er zijn echter nog genoeg coureurs die voor het aankomende seizoen van plek kunnen gaan wisselen. Zo is Esteban Ocon naar alle waarschijnlijkheid op zoek naar een nieuwe stek, nu de kans groot lijkt dat Lance Stroll volgend jaar naar Force India komt. Een van de opties voor de Fransman is mogelijk het Haas F1 Team en de interesse van het team wordt niet ontkend door teambaas Gunther Steiner.
“Ik kan zeggen dat we nu zoveel aantrekkingskracht hebben en ik denk dat je weet over wie ik dan praat”, zegt Steiner lachend in Monza. “Tot nu toe zijn er geen beslissingen genomen. Toen we debuteerden, wilden weinig mensen met ons praten en nu zijn er velen en de reden daarvoor is duidelijk.”
De vraag naar Ocon is dan evident, maar het team heeft een Ferrari-motor, terwijl de coureur ondersteund wordt door Mercedes. “We kijken hier filosofisch naar”, reageerde de teambaas. “Ferrari is onze erg goede partner en Ocon is een erg goede coureur. We baseren onze beslissing op onze eigen conclusies. Niemand dicteert wat we zouden moeten doen.”
Daarnaast bevestigt Steiner dat Leclerc ook een potentiële kandidaat is. “Ik heb geen informatie over zijn plannen voor volgend jaar, zijn contractuele situatie met Ferrari of wat hij gaat doen”, zei Steiner over de Monegask. “Vorig jaar had hij niet veel ervaring, maar nu behandelen we hem met groot respect.”




