Formule 1

Porsche-motoren voor McLaren of Red Bull Racing? Porsche beslist spoedig over toekomst WEC of F1

Uitgegeven door Wim Boekel • 18 juli 2017 16:33

Een beslissing over de toekomst van Porsche in het FIA World Endurance Championship wordt volgens teambaas Andreas Seidl binnenkort genomen. De geruchten over een eerder vertrek aan het einde van het jaar nemen de laatste tijd toe, ondanks dat het merk uit Weissach een verbintenis tot en met 2018 heeft. Volgens het Duitse Sport Auto is een terugkeer naar het FIA WEC en de 24 uur van Le Mans onzeker voor volgend jaar en kijkt Porsche naar een stap in de Formule E en mogelijk in de Formule 1. Kees van de Grint en Allard Kalff opperden in hun programma Slipstream (ZIE VIDEO) dat Porsche maar de Formule 1 in moet gaan om teams als McLaren of Red Bull Racing moet verzien van F1-motoren.



Seidl wilde niet reageren op de commentaren, maar geeft wel toe dat een beslissing over de toekomst van het LMP1-programma snel genomen gaat worden.

“Ik denk dat er niet meer te zeggen is dan wat er rond gaat in de pers en we moeten nu simpelweg wachten op een volgend besluit”, aldus de Duitser. “Ik geef op het moment geen commentaar. We verwachten aan het einde van juli een beslissing.”

Wanneer Porsche de stekker uit het project trekt, blijft alleen Toyota over als fabrikant in de LMP1-klasse. Daarmee ontstaat er een onzekerheid ten aanzien van het WEC en haar status van wereldkampioenschap.


 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS