Laatste nieuws
• Porsche neemt grotere greep op Manthey: focus op extreme performance verder uitgebreid• Thomas Preining kampioen! Eindstand DTM 2026 Kampioenschap rijders + Eindstand DTM Kampioenschap Teams 2026• Charles Leclerc blijft jagen op Max Verstappen: "Paar kleine nieuwe onderdelen geïntroduceerd, maar het is niet genoeg"• Ooit noemde hij de Honda F1-motor een 'GP2-engine', nu haalt Fernando Alonso weer uit naar Honda-motor na problemen• Kasper Schormans en Rocco Coronel zorgen voor Hollands feestje! MP Motorsport teamkampioen Spaans F4 2026• Lando Norris komt terug op zijn woorden na botsing met Oscar Piastri: "Het was mijn fout! Ik heb het team teleurgesteld"• Hamilton gooide eigen ramen in door niet te pitten onder VSC - “Op de radio was het glashelder”• Porsche neemt grotere greep op Manthey: focus op extreme performance verder uitgebreid• Thomas Preining kampioen! Eindstand DTM 2026 Kampioenschap rijders + Eindstand DTM Kampioenschap Teams 2026• Charles Leclerc blijft jagen op Max Verstappen: "Paar kleine nieuwe onderdelen geïntroduceerd, maar het is niet genoeg"• Ooit noemde hij de Honda F1-motor een 'GP2-engine', nu haalt Fernando Alonso weer uit naar Honda-motor na problemen• Kasper Schormans en Rocco Coronel zorgen voor Hollands feestje! MP Motorsport teamkampioen Spaans F4 2026• Lando Norris komt terug op zijn woorden na botsing met Oscar Piastri: "Het was mijn fout! Ik heb het team teleurgesteld"• Hamilton gooide eigen ramen in door niet te pitten onder VSC - “Op de radio was het glashelder”
Formule 1

Liberty Media overweegt het afschaffen van de vrijdagtrainingen in de Formule 1

Door Wim Boekel24 oktober 2017 · 10:50 uur2 min lezen

Technisch directeur van de FIA, Ross Brawn wil mogelijk de vrije trainingen op vrijdag van de Formule 1 afschaffen. Een flinke aderlating voor sommige F1-fans, omdat de vrijdag vaak een goedkope optie biedt om de bolides voor een redelijk acceptabel bedrag van dichtbij te zien. De nieuwe eigenaar Liberty Media wil graag van 21 naar 25 races per jaar. Wat een flinke financiële impact heeft voor de raceteams. De F1-teams zijn verplicht om aan alle races deel te nemen, maar de grootste horde is de toename van de kosten. Het afschaffen van de vrijdag kan een oplossing zijn.

“De teams hebben logistieke problemen als we meer races toevoegen”, zegt Brawn tegen Pitpass. “Een van de dingen die we aan het bekijken zijn is het format van het raceweekend, om te zien of we iets moeten veranderen om het logistiek makkelijker te maken voor de teams om meer races te doen. Dus we moeten behoorlijk open-minded zijn.”

“Ik denk dat de basis nog steeds racen is, voor mij persoonlijk, erg belangrijk. We kijken niet naar het veranderen van het basisevenement. Open vraag, hebben we het rijden op vrijdag nodig? Omdat als we de vrijdag niet hebben we meer races kunnen doen, omdat het logistiek beter is voor de teams. Maar vrijdag rijden is belangrijk voor de organisatoren en de TV-zenders. Hoe vinden we de juiste oplossing? Komend jaar zijn er 21 races waarbij de Franse en Duitse Grand Prix terugkeren. Liberty Media wil dit opvoeren naar 25 wedstrijden. Ferrari, McLaren en Red Bull Racing hebben echter een veto, omdat zij in 2012 de topteams waren en hun contract uit onderhandelden."

“Als er meer dan 20 evenementen in een seizoen plaatsvinden of meer dan 17 evenementen worden gehouden en het aantal evenementen dat buiten Europa, de VS en Canada de 60% of meer van het totale aantal evenementen overschrijdt”, blijkt uit de officiële documenten van de teams met de Formule 1.

Wil je dit jaar nog de Formule 1 Grand Prix van Abu Dhabi bezoeken? Of kijk je alweer uit naar Spa-Francorchamps?

W
Wim Boekel
Redactie RaceXpress
Meer over F1→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×