Lewis Hamilton wil moeilijkere circuits: "Natuurlijk wil je niet crashen, maar als je buiten de baan gaat.."
De Formule 1-bazen denken er over na hoe ze de sport aantrekkelijker kunnen maken. Een doodsaaie race als in Abu Dhabi is niet voor herhaling vatbaar. Lewis Hamilton mengt zich in de discussie en vindt dat de circuits uitdagender moeten worden voor de coureurs. "De FIA doet het geweldig, maar we moeten van die uitloopstroken in de bochten af."
"Eigenlijk zou het niet moeten kunnen dat je bochten kunt afsnijden", zei zegt Hamilton tegen het Engelse Autosport. "Ik hou van de oude situatie. Natuurlijk wil je niet crashen, maar als je buiten de baan gaat, zou je tijd moeten verliezen. Nu kun je een bocht benaderen met meer risico. Als je vijf procent te ver naar buiten gaat, kun je meteen op de baan terugkeren. Ik hou daar niet van."
Hamilton vergelijkt het met zijn eerste jaren in de singleseaters op bijvoorbeeld Oulton Park en Donington. "De Donington Old Hairpin was een nachtmerrie. Daar moet je echt de downforce gebruiken. Als je daar de bocht omhoog nam, zag je de witte lijn niet eens. Net buiten die lijn begon het grind en kon je zo naast de baan staan. Die bocht is moeilijker dan iedere bocht in de Formule 1."
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Marina Bay. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Allan McNish - Audi F1: "“Het is teleurstellend om voor de tweede race op rij in de laatste ronde de punten mis te lopen"

VIDEO Tom Coronel: "Als Max Verstappen dit seizoen een race wint, vreet ik een bezemsteel op"

STAND WK Formule 1: hoe is de stand van zaken voor Max Verstappen na zijn zege in Sepang?



