Dr. Helmut Marko in gesprek over levering Honda-motoren bij Scuderia Toro Rosso
Uitgegeven door Wim Boekel • 5 augustus 2017 02:10
De gesprekken tussen Toro Rosso en Honda over de levering van motoren in 2018 gaan gestaag verder nu er een gesprek is geweest tussen Red Bull-consultant Helmut Marko en Honda-directeur Masashi Yamamoto. Honda wil volgend jaar graag een tweede team van motoren voorzien, maar zag een deal met Sauber afketsen. De Japanners willen naast McLaren nog een team van motoren voorzien om meer data te verzamelen.
Het lijkt er nu op dat het satellietteam van Red Bull een kandidaat is, ondanks dat men nog een deal voor een jaar heeft met Renault. Volgens het Engelse Autosport was er een samenkomst van Marko en Yamamoto. De Japanner is verantwoordelijk voor het motorsportbudget. Geruchten melden dat Marko graag de Honda-motoren in de Toro Rosso ziet, met de optie van een overstap van Red Bull in de toekomst wanneer de motoren zich wat betreft de prestaties en betrouwbaarheid verbeteren.
In 2015 sprak het team uit Milton Keynes al met Honda, toen men zich uit de deal met Renault wilde trekken. Een overstap werd toen door Ron Dennis van McLaren, geblokkeerd. Red Bull wil graag fabrieksondersteuning hebben en een toekomstige samenwerking met Honda kan een oplossing zijn wanneer McLaren en Honda uit elkaar gaan. Wanneer Toro Rosso volgend jaar in zee gaat met de Japanners, moet het wel een contract voor een versnellingsbak afsluiten.
Het Engelse magazine zegt dat McLaren een bak kan leveren die de Japanners vervolgens bij het team uit Faenza als pakket kan aanbieden. Daarmee wordt het kleine team dus de vervanger van Sauber en de geruchten gaan dat McLaren dat niet in de weg staat. Een levering aan Red Bull daarentegen ziet het management in Woking liever niet gebeuren. Daarover lijkt men nog steeds een veto te willen uitspreken.
Ondertussen evalueert McLaren de deal met de Japanners voor volgend jaar, omdat de motor nog niet naar behoren presteert. Ferrari en Mercedes hebben ondertussen al aangegeven geen motoren te willen leveren aan het F1-team.




