Formule 1

Cyril Abiteboul van Renault haalt keihard uit naar de Formule 1: "Een grote grap"

Uitgegeven door Wim Boekel • 28 juni 2016 10:10

Cyril Abiteboul, de teammanager van Renault F1 Sport, heeft hard uitgehaald in de Duitse pers. De Fransman heeft kritiek op belangrijk aspecten in de Formule 1. De 38-jarige Fransman was daarbij niet zachtzinnig in zijn bewoordingen en noemde de Strategy Group waar beslissingen omtrent de Formule 1 vallen: “Een grap”. In het Duitse Auto Bild en Auto Motor und Sport zegt de Renault-manager: ”De Formule 1 heeft een sterk management en een sterke FIA nodig.” De prioriteiten liggen volgens Cyril Abiteboul dan ook fout op het moment.


Zo is de commerciële rechtenhouder van de Formule 1 korte termijngericht volgens de Fransman door deals als betaal-TV in te voeren. “Het is een moetje om de kosten te reduceren, anders verdwijnt de Formule 1. We investeren steeds minder en minder mensen kunnen onze sport kijken. Het is nonsense”, zei Cyril Abiteboul.
Cyril Abiteboul ziet ook de interesse in de Formule 1 in zijn eigen land wegebben: “De verandering van TF1 naar Canal Plus heeft de interesse om zeep geholpen.” Waarmee de manager van Renault direct de overgang naar betaal-TV in Frankrijk aanvalt: “We zijn een Franse fabrikant, dus we kijken als eerste naar Franse sponsoren, maar de Formule 1 bestaat niet langer in Frankrijk. Het is nu onmogelijk om Franse bedrijven in de F1 te brengen.”

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS