Loeb pakt vierde etappe zege in tiende etappe, onfortuinlijke Peterhansel botst met motorrijder
Uitgegeven door Johan Vis • 12 januari 2017 20:18
SAN JUAN – Sebastien Loeb heeft in de tiende etappe zijn vierde etappe zege deze Dakar Rally 2017 op zijn naam geschreven. De Fransman zette een ongelooflijke eindsprint in op teamgenoot Cyril Despres in het tweede deel van de special stage. Hierdoor finishte de vijfvoudig Dakar-winnaar Despres als tweede bij de finish in San Juan.

Stephane Peterhansel kende een ietwat onfortuinlijke tiende etappe. De Fransman, die als derde finishte vandaag in San Juan, kwam na 83 kilometer op de special stage in aanraking met motorrijder Simon Marcic. De Sloveen liep daarbij beenbreuken op, waarna Peterhansel bleef wachten op medische assistentie, wat hem zo’n zes minuten tijdsverlies opleverde. Voor Marcic zit de Dakar Rally erop, terwijl Peterhansel wellicht zijn verloren tijd later terug krijgt van de organisatie.
Loeb, die de tiende etappe op zijn naam schreef, lijkt door de teruggave van de tijd door de organisatie bij zijn teamgenoot Peterhansel, wel de leiding in het algemeen klassement te behouden. Maar met de finish in Buenos Aires in zicht blijft het een minutenspel tussen beide Peugeot rijders.
Een stunt leek in de maak voor Nicolas Fuchs, uitkomend in een HRX Ford van het Nederlandse Wevers Sport, en Yazeed Al Rahji. Beide rijders reden in het begin van de special stage bij de top drie en bleven daarbij toppers uit het klassement voor. Uiteindelijk finishten Fuchs en Al Rahji op een achtste en vierde positie.
Waar twee rijders in de tiende etappe op weg leken naar een stunt, is het voor Mikko Hirvonen afzien. De ster van het X-Raid Mini team liep al voor de neutralisatie veel tijdsverlies op nadat hij op kilometer 195 botste op een truck. Hierdoor liep de Mini schade op aan onder andere de radiator, wat resulteerde in ongeveer drie uur achterstand. Een to klassering in het autoklassement is dan ook uitgesloten.
Erik van Loon, die na een ‘extra’ dag rust, eindelijk weer mocht instappen in zijn Overdriver Toyota Hilux, finishte in de tiende etappe over 449 kilometer aan special stage op een twaalfde positie. De Nederlander gaf daarmee meer dan een half uur toe op de tijd van Sebastien Loeb.
Bij schrijven zijn Maik Willems, Tim en Tom Coronel nog onderweg in het tweede deel van de special stage richting de finish in het Argentijnse San Juan.




