Karting • Chrono

Niek van de Mosselaar dendert naar voren bij junioren: “Beste resultaat dit jaar”

Uitgegeven door Bas Kaligis • 14 september 2016 15:59

EINDHOVEN - Elke keer weer iets sterker rijdt karter Niek van de Mosselaar dit seizoen zijn wedstrijden bij de Rotax Max junioren. Dat culmineerde zondag in zijn beste seizoensresultaat. Tijdens de zevende ronde van het Nederlands kampioenschap op de Landsard in Eindhoven kwam de dertienjarige racer uit Wijchen tot een knappe vierde plaats algemeen.

Podium Niek van de Mosselaar

“Ik ben heel erg tevreden”, zei een blije Niek, die in de respectievelijke races derde, vierde en vijfde werd. “Dit is mijn beste resultaat dit jaar. De starts gingen goed en deze baan ligt me wel. Het is een snelle baan en daar houd ik van.”

Wat dat betreft kon hij afgelopen weekeinde zijn lol op, want het befaamde Mickey Mouse-gedeelte van De Landsard was deze keer uit de baan gelaten. Het bochtige stuk op het einde van de ronde was nu vervangen voor een recht stuk. “Ik vond het leuker. Je hebt dan meer kans om in te halen en je kunt je beter voorbereiden op het rechte stuk.”

Zijn weekeinde begon al uitstekend door zijn derde plaats in de eerste race. Een klinkend resultaat dat de talentvolle karter alleen nog maar meer motiveerde het beste uit zichzelf te halen op de Brabantse piste. “Ik zat er met de start meteen goed bij”, zei Niek, die zich als vijfde had gekwalificeerd en als vierde door de eerste bocht kwam gedenderd. “Daarna heb ik de nummer drie nog ingehaald. Ik had al snel een gat met de rijders achter me. Daarna heb ik geprobeerd vlakke rondes te rijden. Ik wist dat als ik mijn snelheid kon vasthouden dat het dan wel goed zou komen.” De nummer vier achter hem kwam tegen het einde van de race nog wel dichterbij, maar kon Niek niet meer bedreigen en daarmee was zijn beste seizoensresultaat een feit.

Met het zelfvertrouwen dat die uitslag hem opleverde, reed de karter op zijn Redspeed-chassis ook een sterke tweede race. “De start ging goed. Ik heb één plek moeten inleveren, maar ben toch tevreden. Ik heb geen risico genomen. Ik zag dat degene voor me net iets sneller waren en ben ze gewoon gevolgd. Dat heeft goed uitgepakt. Ik heb ervoor gezorgd dat de groep achter me niet dichterbij kwam en heb verder gewoon geprobeerd rustig te blijven en de concentratie vast te houden. Als er niemand meteen achter je rijdt, gaat dat vanzelf. Anders is het moeilijker. Maar ik had een gat van 2,7 seconden op de nummer vijf, dus heb ik mijn eigen race kunnen rijden.”

Niek van Mosselaar

In race drie moest hij aan de linkerkant starten. Het betekende een lastige start, want daar ligt het vuil. “Ik probeerde wel meteen naar binnen te sturen, maar ik zag geen gat. Toen heb ik gekozen toch buitenom te gaan. Ik verloor daarmee twee plekken. Even later moest ik er helaas nog een paar voorbij laten en lag ik negende.” Totdat aan het eind van het rechte stuk twee rijders met elkaar in de clinch raakten en samen van de baan stuiterden. “Toen lag ik ineens zevende.”

“Daarna heb ik nog iemand ingehaald en ben als zesde over de finish gekomen. Ik wist dat ik bij de eerste zeven moest eindigen voor een podiumplek (bij de junioren verschenen zondag de nummers één tot en met vijf op het podium, red.). Dus toen ik zesde lag, heb ik geen risico meer genomen en ben ik de rest gevolgd zodat ik geen plekken meer zou verliezen.” Naderhand kreeg de nummer vijf nog een tijdstraf aan zijn broek en zo werd Niek alsnog vijfde. Tot zijn grote tevredenheid.

“Het was een topweekend. Nu nog de laatste NK-ronde op Genk. Ik vind dat een leuke baan. Hij is best snel en lang. Ik verwacht daar weer goed te kunnen rijden. Nu goed rust houden en trainen zodat ik goed voorbereid in Genk kom.”

Niek van de Mosselaar bedankt zijn vader, Pim Speelman en Race Cloud.

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS